• In English
 • Степан Кубів відкрив Міжнародну агропромислову виставку «АГРО-2019»

  4 червня Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у відкритті XXXI Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2019», де привітав учасників та гостей.

  Степан Кубів зазначив, що у 2018 році 70 мільйонів тонн врожаю були рекордними. Україна виробляє аграрної продукції на 850 мільярдів гривень та експортувала на 18,6 мільярда доларів тільки за 2018 рік. При цьому частка присутності української продукції на ринках Європи збільшилась до 33,5 відсотка.

  «З 2017 року Уряд за ініціативи Мінекономрозвитку дав старт унікальній програмі державної підтримки для виробників сільгосптехніки. Ця програма дозволяє українським виробникам отримати часткову компенсацію вартості своєї продукції, відтак зробити її кінцеву вартість більш привабливою саме для українських фермерів», – розповів Перший віце-прем'єр-міністр.

  Степан Кубів підкреслив, що два роки тому в програмі брали участь тільки 40 підприємств – тепер їх 163. На старті було 800 найменувань техніки – зараз майже 11 400, тобто майже у 15 разів більше, які виробляють 200 заводів. Лише за 2018 рік програмою скористалися 7 043 аграрних підприємства, придбавши 17 182 одиниці української техніки та обладнання. За цю техніку покупці сплатили 4,4 млрд грн та отримали 912,9 млн грн компенсації від держави.

  «Локалізація виробництва такої техніки поступово зростає з 35 до 55%, і це не зупиняє аграріїв від розширення асортименту та найменувань власної продукції. Як наслідок, ми створили понад 5 000 нових робочих місць тільки за 2018 рік, а до бюджету надійшло 1,6 млрд грн податків. Наразі ми працюємо над розширенням можливостей програми, щоб далі стимулювати виробництво української сільськогосподарської техніки», – повідомив Степан Кубів.

  Довідково

  Виставка «АГРО-2019» - найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України, діловим заходом, що відкрив можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також є унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.