• In English
 • Степан Кубів відкрив IV Форум місцевого розвитку у м. Трускавець

  Сьогодні, 25 червня, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів відкрив IV Форум місцевого розвитку в м. Трускавець, Львівська область.

  Під час виступу Степан Кубів зазначив, що, попри складні умови, Уряд за три роки забезпечив сукупне зростання ВВП +8,4%, а нещодавно Держстат збільшив попередню оцінку зростання ВВП у І кварталі 2019 року з 2,2% до +2,5%.

  «Реформа децентралізації стала потужним рушієм регіонального розвитку, а Львівщина незмінно є лідером серед найбільш успішних областей України. Так, у І кварталі поточного року по області приріст капітальних інвестицій склав майже 15%, обсяг експорту товарів зріс майже на 20%, а реальної зарплати майже на 10% порівняно з аналогічним періодом торік», – зазначив Степан Кубів.

  Перший віце-прем‘єр-міністр України додав, що з 39 зареєстрованих в Україні індустріальних парків 6 розташовані на Львівщині, що означає створення близько 20 тис. нових робочих місць. Іще 6 таких парків може бути створено у найближчій перспективі.

  «Серед потенційних проектів, які могли реалізовуватись на регіональних рівнях, було відібрано пілотний проект державно-приватного партнерства - створення Центру малоінвазивної хірургії у м. Трускавець. Нещодавно я підписав Меморандум з Міжнародною фінансовою корпорацією групи Світового банку, щоб залучити міжнародних експертів та міжнародний досвід до роботи над проектами державно-приватного партнерства», – наголосив Степан Кубів.

  Степан Кубів також додав, що державно-приватне партнерство – це ефективний інструмент залучення великих інвестицій у будівництво доріг, портів, мостів та великих інфраструктурних об'єктів, а також проведення широкосмугового Інтернету по всій території України.

  «Уже є кілька пілотних проектів і навіть інвесторів, які очікують можливості взяти участь у цих проектах. Скажу більше – втілення таких проектів означає якісні дороги та додаткові 5-7% до щорічного зростання ВВП. А також десятки тисяч нових робочих місць, особливо в регіонах України», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України.

  Степан Кубів розповів, що окрема робота ведеться Мінекономрозвитку щодо підтримки малого та середнього бізнесу. За останній рік Мінекономрозвитку провело 34 заходи, де взяли участь 1,5 тис. підприємців у 17 регіонах України, щодо можливостей програми ЄС COSME. Це дає можливість залучити близько 50 млн євро для малих та середніх підприємців. Завдяки співпраці з Німеччиною за 2016-2018 роки 437 українських підприємців взяли участь в цій програмі й уклали контактів на 12 млн євро.

  «Доступ до якісних адміністративних послуг стає кращим для бізнесу і громадян: на сьогодні в Україні вже функціонує 787 центрів надання адміністративних послуг, створено 95 віддалених місць для роботи адміністраторів центрів, а також 3 мобільні центри. Усе це позитивно впливає на бізнес-клімат України, відтак на зростання доходів українських родин. Це основа для формування сильного середнього класу в Україні», – наголосив Степан Кубів.

  Перший віце-прем’єр-міністр України також окреслив пріоритетні напрями реформ в економічному блоці, а саме: підтримку та просування експорту; спрощення бізнес-клімату; реформу державних закупівель; реформу управління державною власністю; розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу; реформу у сфері інтелектуальної власності та розвиток цифрової економіки та інновацій.

  Довідково

  Форум місцевого розвитку проводиться у Трускавці з 2016 року. Мета Форуму – посилення ролі місцевого самоврядування, у тому числі органів місцевого самоврядування Карпатського регіону, у регіональному розвитку в масштабах ЄС. У Форумі беруть участь очільники обласної влади та органів місцевого самоврядування, парламентарі, маршалки прикордонних воєводств, представники профільних комітетів ВРУ, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, а також міжнародних фондів і програм.