• In English
 • Степан Кубів та Наталія Микольська взяли участь у відкритті ХІ Міністерської конференції СОТ у Буенос-Айресі

  У неділю, 10 грудня, в Буенос-Айресі відбулась офіційна церемонія відкриття 11-ої Міністерської конференції Світової організації торгівлі (СОТ), участь у якій бере українська урядова делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим. До складу урядової делегації також увійшли заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева та інші представники Уряду.

  Конференція міністрів СОТ – це найвищий орган СОТ, що складається з представників усіх членів організації. Під час Конференції ухвалюються найважливіші рішення і визначаються пріоритетні напрями діяльності СОТ, відбуваються дво- та багатосторонні зустрічі представників урядів. Кількість учасників цьогорічної Міністерської зустрічі безпрецедентна, адже вона зібрала близько 4000 делегатів зі 164 країн-членів Організації. Саме тому вона має таке глобальне значення для розвитку українського експорту.

  Україна зробила значний внесок у лібералізацію торгівлі в рамках СОТ, адже рівень відкритості торгівлі у нас є одним із найвищих серед всіх членів організації. Україна і надалі підтримуватиме зусилля членів СОТ щодо вдосконалення чинних правил торгівлі, адже вона залишається прихильником передбачуваної багатосторонньої торгової системи, яка базується на принципах недискримінації, лібералізації, прозорості, передбачуваності та особливого ставлення до менш розвинених членів.

  На полях ХІ Міністерської конференції СОТ Степан Кубів і Наталія Микольська зустрілися з Державним Міністром з питань міжнародної торгівлі і Лондона Грегом Хендсом. Велика Британія наголосила, що підтримує територіальну цілісність України і продовження санкцій проти країни-агресора. Основна увага під час переговорів була присвячена розвитку міжнародної торгівлі між Україною та Великою Британією після завершення виходу останньої з ЄС та створенню відповідної законодавчої бази між двома країнами. Грег Хендс зазначив, що Велика Британія має наміри включити в Угоду про асоціацію з ЄС, яку буде підписувати, положення Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

  Як відомо, Велика Британія входить до ТОП-20 ринків у фокусі для українського експорту згідно з Експортною стратегією України.