• In English
 • Степан Кубів підписав Угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем

  Сьогодні, 21 січня 2019 року, Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав  Угоду про вільну торгівлю між Україною та  Ізраїлем.

  “Угода про вільну торгівлю Україна-Ізраїль - це нові кращі можливості для українських експортерів. З моменту набуття чинності Угоди будуть скасовані ввізні мита для близько 80% українських промислових товарів. Також завдяки скасуванню близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт. Це сприятиме модернізації промислового виробництва в Україні та збільшить додану вартість виробленої в Україні продукції”, - підкреслив Степан Кубів.

  Степан Кубів зазначив, що Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.

  “З 1 січня цього року Україна набула членства в Пан-Євро-Мед*, що дозволяє нам створити трикутник вільної торгівлі ЄС-Україна-Ізраїль. Це означає, що українські виробники зможуть імпортувати сировину та матеріали з Ізраїлю, переробляти їх в Україні та експортувати з пільговою ставкою мита до ЄС. Це створює додаткові стимули для розміщення виробництва з високою доданою вартістю саме в Україні. Для українців це означатиме нові робочі місця, гідну зарплату та кращі умови для життя”, - пояснив Перший віце-прем’єр-міністр України.

   Степан Кубів додав, що Угода з Ізраїлем сприятиме збільшенню обсягу торгівлі та інвестиційної співпраці. Експорт українських товарів до Ізраїлю вже зростає. Якщо за підсумками 2016 року Україна експортувала до Ізраїлю товарів на $488,5 млн, то в 2017 році ця цифра становила вже $604,6 млн. За 11 місяців 2018 року експорт до Ізраїлю перевищив $535 млн. При цьому імпорт ізраїльських товарів за 11 місяців 2018 року склав лише $186 млн.

  Крім того, станом на 01.10.2018 року Ізраїль інвестував в економіку України $46,7  млн.

  “Ми очікуємо зростання ізраїльських інвестицій у розвиток агропромислового комплексу, створення нових та модернізацію існуючих виробництв агропродукції, зокрема із застосуванням новітніх технологій та ІТ, а також збільшення високотехнологічних виробництв в інших галузях української економіки", -  підкреслив Степан Кубів.

  Довідково

  Переговори щодо Угоди про вільну торгівлю між Урядами України та Ізраїлю розпочалися з 2013 року, однак найбільш інтенсивна робота проводилася у 2016-2018 рр. Українська делегація провела 7 раундів переговорів, які завершилися в березні 2018 року. Угоду парафовано торік у квітні, подальші юридичні процедури тривали до листопада. 21 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив угоду та уповноважив Степана Кубіва на її підписання.

  *-Пан-Євро-Мед - Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.