• In English
 • Степан Кубів назвав пріоритетні напрямки бюджетного фінансування у 2019 році
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 жовтня 2018 року о 14:42

  Сьогодні Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у Верховній Раді назвав ключові пріоритети для бюджетного фінансування у 2019 році.

  За словами Степана Кубіва, основою для визначення пріоритетних напрямків бюджетного фінансування став макропрогноз на 2018-2020 року та принцип середньострокового бюджетного планування, який вперше запроваджений чинним Урядом на всіх рівнях бюджетної системи.

  «Вперше Уряд запропонував трирічне планування бюджету, що дає чіткі макроекономічні орієнтири для бізнесу та інвесторів, дозволяє краще планувати великі інфраструктурні проекти. Серед пріоритетних напрямків фінансування на 2019 рік ми визначили безпеку і оборону, енергоефективність, інфраструктуру, АПК, децентралізацію, соціальний захист, освіту і охорону здоров'я, культуру. Це виконання зобов'язань Уряду щодо розпочатих реформ, які ми проводимо», - наголосив Степан Кубів.

  Перший віце-прем’єр-міністр України також назвав ключові результати за підсумками бюджетного фінансування у попередні роки у соціальній сфері, освіті та медицині.

  «Уряд виконує попередньо взяті на себе зобов'язання: створено 35,6 тисячі додаткових місць у дитячих садочках у 2017-2018 роках, 25,2 млн рецептів відшкодовано за програмою «Доступні ліки» з початку дії програми, 500 тисяч українських родин скористалися програмою «теплі кредити» за 4 роки дії програми», - підкреслив Степан Кубів.

  Перший віце-прем'єр-міністр України додав, що у 2019 році Уряд пропонує виділити додаткові кошти для освіти та соціальної сфери.

  «Уряд передбачив 166,5 млрд грн на фінансування пенсійного фонду та 242 млрд грн на розвиток освіти, з них модернізацію початкової школи 1 млрд грн. Зарплати вчителів зростуть: без категорії - 6871 грн + 568 грн, 1 категорії - 9050 +749, вищої категорії - 9648 грн +799 грн», - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України.

  Степан Кубів наголосив, що продовження фінансування розпочатих програм та реформ є ключовим фактором у подальшому зростанні добробуту громадян та підвищенні рівня соціально-економічного захисту громадян України.