• In English
 • Степан Кубів на Форумі говорив про Стратегію розвитку сфери інтелектуальної власності

  Сьогодні, 20 травня, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у відкритті Національного форуму з інтелектуальної власності, організованого спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

  “Подальша реформа сфери інтелектуальної власності є запорукою позитивних змін у розвитку українських інновацій, стартапів, цифровізації. Необхідно на законодавчому рівні закріпити серед функцій Мінекономрозвитку повноваження щодо розвитку цифрової економіки. Для цього треба скоротити невластиві функції окремих центральних органів влади та оптимізувати роботу комітетів Парламенту, де має працювати ефективний комітет з цифрової економіки”, – підкреслив Степан Кубів.

  Також Перший віце-прем‘єр-міністр України окреслив наявні проблеми у сфері захисту прав інтелектуальної власності в Україні та заходи, які вживаються для їхнього вирішення.

  “У 2018 році Верховна Рада прийняла розроблений Мінекономрозвитку закон, який запроваджує ефективне управління майновими правами правовласників та впорядковує діяльність організацій колективного управління. Завдяки цьому ми значно спростили контроль з боку авторів за правомірністю використання творів – тепер вони можуть входити до складу таких організацій”, – наголосив Степан Кубів.

  Перший віце-прем‘єр-міністр України також додав, що прийнятий закон одночасно посилює контроль держави в питанні захисту прав інтелектуальної власності.

  “Ми встановили більш прозору процедуру акредитації організацій колективного управління, яка тепер відбувається на відкритому конкурсі. Ми також запровадили державний нагляд за діяльністю організацій колективного управління та посередництва в переговорах і при вирішенні конфліктів з правовласниками”, – наголосив Степан Кубів

  Також Перший віце-прем'єр-міністр України відзначив важливість підтримки винахідництва, що є запорукою формування інноваційної економіки та генерації високої доданої вартості українськими виробниками інноваційного продукту.

  “У 2018 році почав роботу Фонд державного стимулювання винаходів, де українські інноватори через прозорий відбір зможуть отримати доступ до фінансування до 500 тис. гривень. За підтримки Всесвітньої організації інтелектуальної власності ми також створили мережу Центрів з підтримки технологій та інновацій, що допоможуть творчим українцям реалізувати свої інноваційні ідеї, знайти інвесторів та отримати гідну винагороду”, – підкреслив Степан Кубів.

  Перший віце-прем'єр-міністр закликав учасників Форуму об'єднати зусилля для створення принципово нового документа у галузі захисту інтелектуальної власності.

  “Нам разом слід визначити стратегічні пріоритети, опрацювати головні проблемні питання та створити зрозумілу, послідовну Стратегію розвитку сфери інтелектуальної власності, що стане дороговказом для України на 5 найближчих років, буде відповідати потребам часу і запиту українського суспільства”, – наголосив Степан Кубів.