• In English
 • Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 лютого 2024 року о 17:27

  Україна та Японія домовилися про відкриття переговорів щодо оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій. Її мета — дати інвесторам надійний правовий захист та гарантії щодо їх капіталовкладень. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час спільного виступу перед ЗМІ з Главою Уряду Японії Фуміо Кішідою.

  Денис Шмигаль подякував Фуміо Кішіді за ініціативу проведення Японсько-української конференції з питань сприяння економічному розвитку і відновленню.

  Він відзначив всебічну підтримку Японією України -  гуманітарну, енергетичну, макрофінансову, санкційну, підтримку Формули миру Президента Володимира Зеленського.

  «Майже два роки Україна протидіє росії в повномасштабній війні. На цьому шляху Україна постійно відчуває солідарність Японії. Наше спільне завдання перемогти деструктивні сили, що намагаються перевести стрілки годинника назад й відкинути людство в минуле. Україну та Японію також зближує наявність тимчасово окупованих росією територій», - заявив Прем’єр-міністр України. 

  Він розповів, що з Прем’єр-міністром  Фуміо Кішідою обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці.  

  «Зокрема, щодо лібералізації візового режиму для громадян України.  Обговорили торговельні відносини. Вдячні Японії за продовження санкційного тиску на росію. Зокрема, впровадження 22-х пакетів санкцій.  Ми говорили з паном Прем’єр-міністром про їх посилення, продовження та недопущення ухилення від санкцій.   Відзначили внесок Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в реалізацію проектів грантової й технічної допомоги в Україні, проектів невідкладної відбудови.  Також вітаємо рішення започаткувати роботу в Україні Офісу Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO)», - повідомив Денис Шмигаль

  Він акцентував на перспективних напрямках двосторонньої співпраці для відбудови України. Це гуманітарна сфера,  розвиток сільського господарства,  інноваційне виробництво, включаючи біотехнології, цифровізація та ІТ, розмінування та утилізація сміття, енергетична й транспортна інфраструктура,  реформування системи державного управління.

  «За цими напрямками будемо співпрацювати на усіх рівнях із залученням приватного сектора», - сказав Прем’єр-міністр України. 

  Він повідомив, що за результатом Конференції та візиту української делегації до Японії підписано 56 угод. 

  Денис Шмигаль оголосив про старт переговорів щодо оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій. 

  «Сподіваємося, переговорний процес буде конструктивним та успішним», - заявив він. 

  Також він проінформував про інші укладені угоди:

  -    міжурядову Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи;

  -    меморандум про співпрацю щодо механізму спільного кредитування в рамках виконання Паризьких угод зі скорочення викидів парникових газів;

  -    домовленість щодо взаємодії з профільним японським міністерством у відбудові української інфраструктури;

  -    угода про надання Україні гранту на швидке відновлення;

  -    домовленість разом з JICA реалізовувати проекти для посилення ролі приватного сектору у відновленні України;

  -    разом з JETRO - сприяти українським виробникам у виході на японський ринок;

  -    низка двосторонніх меморандумів про співпрацю в аграрній сфері;

  -    домовленості з Японським агентством відродження міст та з Японським агентством водного господарства про їх участь у відновленні України;

  -    поглиблення двостороннього співробітництва з Японською федерацією бізнесу Кейданрен;

  -    активізація співпраці в галузі медицини та освіти. 

  «Все це виводить співпрацю України та Японії на новий рівень і створює передумови для активної участі японського бізнесу у відновленні України», - заявив Денис Шмигаль. 

  В свою чергу Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда заявив, що Японія продовжує підтримувати зусилля України щодо забезпечення територіальної цілісності і ця позиція залишається непохитною.

  Крім того, під час зустрічі з Денисом Шмигалем Фуміо Кішіда повідомив, що Японія готова надати Україні допомогу на суму 12,1 млрд доларів, включно з тим обсягом, що вже був оголошений та реалізований. 

  Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль Стартували переговори України та Японії стосовно оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій – Денис Шмигаль