• In English
 • Станцію «Академік Вернадський» буде модернізовано
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 17 січня 2019 року о 17:13

  Наприкінці січня почнеться модернізація української антарктичної станції «Академік Вернадський» – масштабна реконструкція відбудеться вперше відтоді, коли станція перейшла у власність України, тобто за 22 роки. На це держава виділила майже 35 млн гривень. Таку інформацію повідомив в.о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) МОН Євген Дикий під час прес-конференції сьогодні, 17 січня 2019 року, в Києві.

  «Уперше за 22 роки, протягом яких станція належить Україні, вкладено серйозні кошти для її модернізації. На це було виділено спочатку 15 мільйонів гривень, а потім ще 19,6 мільйона. Хочу нагадати, що загалом цій станції вже понад 70 років. Британці передали нам її у 1996 р. у дуже гарному стані, але, звісно, за такий час вона вже потребує серйозного оновлення багатьох систем. А за час «господарювання» України було побудовано тільки паливний бак 2006 року», – зазначив керівник НАНЦ.

  Зокрема, будуть проведені такі роботи:

  1. Оновлення всієї енергетичної системи станції – нові дизельні двигуни

  2. Встановлення нового опріснювача води (перетворює морську воду на питну)

  3. Заміна всієї системи опалення

  4. Заміна даху на всіх приміщеннях станції

  5. Переобладнання медичного кабінету (кардіограф, УЗД-апарат, біохімічний аналізатор та аналізатор крові, обладнання для телемедицини)

  6. Переобладнання біологічної лабораторії (морозильник для глибокого заморожування біологічних зразків, витяжна шафа для роботи з хімічними реагентами, обладнання для виділення ДНК, спектрофотометри)

  7. Ремонт паливного баку (антикорозійна холодна оцинковка дна);

  8. Побудова паливного трубопроводу.

  «А ще для наших полярників буде особливий бонус – кавоварка. Прохання встановити її на станції ми отримували вже давно, і от зараз «мрія» багатьох наших зимівників здійсниться: вони зможуть починати ранок з запашної свіжозвареної, а не свіжозапареної кави», – розказав Євген Дикий.

  Кошти на ремонт були виділені ще торік, і на них уже проведені проектні роботи та закуплена більша частина необхідних матеріалів й обладнання. Зараз вони доправляються в порт Пунта-Аренас міста Чилі й завантажуються на корабель, який 20 січня 2019 року вийде в бік станції « Академік Вернадський». Одночасно на станцію вирушає й українська інженерна група, що здійснюватиме реконструкцію.

  «Основні роботи на станції проводитимуть під час так званого сезону – коли триває антарктичне літо. Це найближчі два, два з половиною місяці. Тому разом з сезонною експедицією ми відправляємо на станцію інженерів. Розраховуємо, що повністю з ремонтом впораємося за 2 сезони, тобто цей і наступний рік», – пояснив очільник Центру.

  Нагадуємо, що стартувала 24-та Українська антарктична експедиція: на станцію «Академік Вернадський» уже вирушає сезонний загін, а зимівників відправлять наприкінці березня.

  Станцію «Академік Вернадський» буде модернізовано