• In English
 • Стабільність енергосистеми цієї зими – заслуга належної підготовки енергетиків, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 01 березня 2024 року о 14:31

  Осінньо-зимовий період 2023–2024 років енергетична система України проходить у складних умовах, але стабільно. Це стало можливим завдяки потужній підготовці енергетиків до складних сценаріїв. Про це зазначив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

  «Завдяки виконаним на належному рівні заходам з підготовки енергетичних об’єктів до роботи в холодну пору року українська енергетика пройшла цю зиму стабільно. За координації Міненерго протягом минулого року було здійснено масштабну ремонтну кампанію на енергетичних об’єктах. І до початку осінньо-зимового періоду вдалося підійти вже з достатньо відновленими об’єктами. Це дало нам змогу нормально пройти зиму», – повідомив Руслан Слободян.

  Голова Держенергонагляду наголосив, що важливу роль у стабільності енергосистеми відіграли дії протиповітряної оборони, завдяки чому переважна більшість російських ракет і дронів просто не досягали своїх цілей.

  Очільник Держенергонагляду зазначив, що темпи відновлення енергосистеми України співрозмірні з темпами пошкоджень, які намагається завдати ворог. Але про повне відновлення можна буде вести мову лише після завершення бойових дій. Наразі енергетики докладають всіх зусиль, щоб своєчасно відновлювати пошкоджене електрообладнання.

  Коментуючи допомогу іноземних партнерів енергетичним обладнанням, Руслан Слободян нагадав, що за ініціативи Міністра енергетики Германа Галущенка та єврокомісара Кадрі Сімсон було створено Фонд енергетичної підтримки. І цей механізм функціонує досить надійно. «Наразі у Фонді акумульовано понад 400 млн євро. Кількість країн, які долучаються до надання допомоги енергетичним обладнанням, постійно збільшується. На сьогодні це вже 36 країн. Наші партнери своєчасно реагують на ті заявки, які ми подаємо, і за можливості надають необхідне обладнання», – зазначив він.

  Щодо відновлення енергопостачання на прифронтових територіях очільник відомства повідомив, що на сьогодні через бойові дії кількість знеструмлених населених пунктів коливається в межах 3-4 сотень. Деяким споживачам вдається відновити енергопостачання, інші – знову знеструмлюється через бойові дії. Темпи відновлення ускладнені через те, що частина територій замінована, а до іншої немає доступу через постійні артобстріли.