• In English
 • Стабільність енергопостачання і розвиток енергосектору: Герман Галущенко провів зустріч з послом Німеччини в Україні Мартіном Єґером
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 листопада 2023 року о 19:01

  Міністр енергетики України Герман Галущенко обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартіном Єґером співпрацю для забезпечення стабільності енергопостачання споживачів в умовах ворожих атак, а також перспективні напрямки співробітництва у розвитку енергосектору.

  Очільник Міненерго розповів німецькій стороні про поточну ситуацію в енергосистемі після нещодавньої атаки ворога на столицю. А також заходи, які вживаються для посилення захисту енергооб’єктів.

  «Ми вкотре переконалися в тому, що найкращим захистом для енергетичної інфраструктури є засоби протиповітряної оборони. І ми дякуємо німецьким партнерам за допомогу у наданні Україні відповідних систем», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко також подякував Німеччині за надане Україні енергетичне обладнання, яке використовується для посилення стійкості системи. В Україну вже надійшло з Німеччини 89 вантажів допомоги загальною вагою близько 1200 тонн. Благодійна кампанія фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) та імплементується Секретаріатом Німецько-українського енергетичного партнерства.

  Також Німеччина є найбільшим донором Фонду енергетичної підтримки України, створеного за спільною ініціативою Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. Внесок ФРН до Фонду вже становить 129,5 млн євро, крім цього, наприкінці жовтня німецька сторона заявила про рішення зробити додатковий внесок у розмірі 54,3 млн євро. Також у межах Німецько-Українського партнерства було надано додаткові 20 млн євро на фінансування закупівель та постачання технічного обладнання.

  Герман Галущенко підкреслив важливість децентралізації генерації електроенергії на місцях. Для досягнення відповідних цілей необхідне нарощування потужностей розподіленої генерації, а саме газових турбін та відновлюваних джерел енергії. Сторони обговорили перспективи поглиблення співпраці в цьому напрямку.

  Міністр наголосив, що важливим інструментом балансування енергосистеми є також можливості імпорту електроенергії з європейських країн. Україна очікує, що найближчим часом ENTSO-E ухвалить рішення щодо збільшення пропускних спроможностей для імпорту.