• In English
 • Спроможності воєнної розвідки будуть посилені – Олександр Павлюк про перше засідання Комітету з питань стратегічного планування
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 травня 2023 року о 13:11

  У Міністерстві оборони України відбулося перше засідання Комітету з питань стратегічного планування. У заході взяли участь заступники Міністра оборони України, керівники підрозділів апарату оборонного відомства, визначений керівний склад Збройних Сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.

  За результатами засідання Голова Комітету – перший заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк прийняв узгоджені рішення щодо посилення спроможностей воєнної розвідки.

  Під час засідання були розглянуті питання автоматизації процесів збору і обробки розвідувальних відомостей та управління силами і засобами розвідки з урахуванням принципів і стандартів НАТО. У пріоритеті розвитку розвідувальних спроможностей у рамках реалізації п’ятої Стратегічної цілі Стратегічного оборонного бюлетеня України – оперативність здійснення процедур і циклів процесу розвідувальної оцінки оперативної обстановки, планування та управління силами і засобами розвідки угруповань військ і сил.

  "Перше засідання Комітету з питань стратегічного планування дає старт реалізації практичної фази діяльності комітетів, як одного із ключових напрямів запровадження в оборонному відомстві процедур та практик держав-членів НАТО у сфері спільного урядування. За результатами спільних напрацювань членів Комітету спроможності воєнної розвідки будуть посилені", – зазначив генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

  Довідково

  Комітет з питань стратегічного планування в системі Міністерства оборони України є постійно діючим консультативним органом, який створений з метою надання підтримки керівництву Міноборони у прийнятті обґрунтованих, узгоджених та прозорих рішень з найбільш складних питань стратегічного планування діяльності, інституційного розвитку сил оборони шляхом спрямування реалізації Стратегічного оборонного бюлетеня України, організації планування та координації діяльності державних органів під час підготовки та здійснення силами оборони збройного захисту держави, виконання заходів Плану оборони України.

  Основною метою спільного урядування є ефективна підтримка вищого військового та цивільного керівництва в процесах вироблення ними рішень з ключових питань формування та реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період, що відповідає очікуванням суспільства та зміцнює довіру громадськості до оборонного відомства.

  Система спільного урядування передбачає функціонування:

  • на вищому (стратегічному) рівні – Стратегічної ради Міністерства оборони України;
  • на другому (функціональному) – п’яти комітетів (з питань стратегічного планування, кадрового менеджменту, менеджменту озброєнь, менеджменту майна, менеджменту спроможностей сил оборони).