• In English
 • Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 листопада 2023 року о 13:45

  Повномасштабна війна внесла свої корективи в тактику, але не змінила стратегію. Децентралізація була і залишається на часі. Бо це реформа для майбутнього, для багатьох поколінь українців. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на конференції «Реформа децентралізації».

  «Надзвичайні виклики воєнного часу потребують нашої єдності. Потребують відчуття єдиної команди, взаємодопомоги і синергії зусиль. Ми бачимо в місцевому самоврядуванні опору української державності, фундамент нашої стійкості, надію на успішне майбутнє України в колі вільних європейських народів», — відзначив очільник Уряду.

  Як підкреслив Прем’єр-міністр, спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання. Він зазначив, що Уряд очікує від громад вміння створювати реалістичні проекти та втілювати їх у життя, вміння працювати з міжнародними партнерами й брати те, що вони пропонують, вміння примножувати людський капітал: «Якщо громада буде приваблива для людей — вона матиме майбутнє».

  Денис Шмигаль також наголосив на основному пріоритеті — забезпечення перемоги. Він закликав відкласти великі проекти й капітальні ремонти, а натомість зосередитися на виробництві зброї, боєприпасів і всього необхідного для військових.

  «Окремий важливий аспект — це підтримка громадами бізнесу. Тут в пріоритеті — місцеві програми розвитку малих та середніх підприємств, максимальна дерегуляція, допомога в підготовці та перепідготовці кваліфікованих кадрів, просування місцевих продуктів для виходу на нові ринки збуту», — зауважив очільник Уряду.

  Прем’єр-міністр відзначив, що продовження реформи децентралізації дає нові можливості. Під час конференції Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури презентувало дорожню карту реформи децентралізації. За словами Дениса Шмигаля, ідеться про впорядкування нинішнього адміністративно-територіального устрою та перетворення місцевих держадміністрацій в префектури.

  «Ідеться про відновлення органів місцевої влади та місцевого самоврядування на деокупованих територіях. Про підвищення професійного рівня людей, які працюють в органах місцевого самоврядування, та залучення громадян до ухвалення рішень на місцях. Про розмежування повноважень між виконавчою владою та органами місцевого самоврядування. Та багато іншого», — сказав Денис Шмигаль.

  Глава Уряду наголосив, що «єдність» — ключове сьогодні слово. Усі мають бути єдиними: центральна влада, міжнародні партнери, влада на місцях, голови громад, громади, всі українці: «Працюємо далі: для нашої перемоги, для відродження, для створення потужних громад — основи квітучої України».

  Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр Спроможність громад визначатиме темпи та якість відновлення, створення точок росту для подальшого зростання, — Прем’єр-міністр