• In English
 • Спрямовано ще понад 100 мільйонів гривень на виплати громадянам, які прихистили внутрішніх переселенців

  Спрямовано ще понад 100 мільйонів гривень на виплати громадянам, які прихистили внутрішніх переселенців. Про це йшлося на засіданні Координаційного штабу з питань ВПО під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  Ірини Верещук, яке відбулося 28 вересня.

  У заході взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Мін’юсту, Мінфіну, МЗС, Офісу Омбудсмана, Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, інших відомств та організацій.

  Серед іншого, учасники наради обговорили виплати за програмою «Прихисток», якою передбачена компенсація за безкоштовне надання тимчасового житла внутрішнім переселенцям. Вона виплачується у розмірі 450 гривень на місяць за розміщення одного ВПО у теплий період року та 900 гривень – під час опалювального сезону.

  Зокрема, цього тижня вже проведено платежі за червень на загальну суму понад 102 мільйона гривень.

  На наступному тижні має розпочатися фінансування компенсацій за липень.

  Нагадаємо, що компенсація витрат за прихисток ВПО виплачується за рахунок коштів Товариства Червоного Хреста України. Крім власників житла або їхніх представників, вона може надаватися орендарям житла державної або комунальної власності.

  Відповідальним виконавцем проекту «Прихисток» Урядом визначено Мінреінтеграції.