• In English
 • Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 грудня 2022 року о 11:27

  Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 20 грудня відбулася нарада за участю членів Антикризового енергетичного штабу щодо сталої роботи енергетичних об’єктів.

  Учасники обговорили питання проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років в умовах масованих обстрілів росією об’єктів критичної інфраструктури, стан відновлення генеруючого обладнання, пошкодженого внаслідок агресії рф, а також забезпечення збалансованої роботи ринку електричної енергії та фінансової стабільності його ключових учасників під час проходження опалювального сезону в умовах воєнного стану.

  «Уряд у тісній координації з Міністерством закордонних справ активно співпрацює з понад 30 країнами світу щодо постачання в Україну обладнання, яке необхідне для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури. Докладаємо всіх зусиль, щоб не лише закривати поточні потреби, але й створити достатній резерв, який допоможе нашим енергетикам ще більш оперативно відновлювати об’єкти після обстрілів», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Водночас Глава Уряду дав завдання відповідальним міністерствам і відомствам вжити необхідних заходів також у питанні посилення захисту критичної інфраструктури.

  Окремо учасники наради приділили увагу питанню забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії.

  Як поінформував Міністр енергетики Герман Галущенко, на виконання завдання Прем’єр-міністра спільно з Державною інспекцією з енергетичного нагляду, НКРЕКП та правоохоронними органами були проведені позапланові перевірки операторів системи розподілу (ОСР) у кожній області.

  Голова Держенергонагляду Руслан Слободян доповів, що за підсумками першого етапу перевірок зафіксовано 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики. Найпоширеніші з них:

  •    порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;

  •    застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;

  •    відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;

  •    недотримання тривалості відключення;

  •    відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.

  За інформацією Держенергонагляду, лідерами щодо виявлених порушень є ПрАТ «Волиньобленерго», ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», АТ «Полтаваобленерго», ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі», ВАТ «Тернопільобленерго» та ВАТ «Чернігівобленерго».

  Водночас найменше порушень зафіксовано в АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Харківобленерго» та ПрАТ «Кіровоградобленерго».

  Як повідомили в Державній інспекції з енергетичного нагляду, на операторів системи розподілу складені відповідні акти щодо порушень. Порушення мають бути усунені до 31 грудня. У разі невиконання приписів будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства.

  Прем’єр-міністр наголосив, що заходи з перевірки операторів мають відбуватися на постійній основі на період воєнного часу.

  «Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по вісім, десять і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по вісім-десять годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною», — відзначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду також дав завдання Міністерству енергетики та Держенергонагляду щоп’ятниці надавати публічний звіт для суспільства щодо виявлених порушень в операторів системи розподілу та щодо вжитих заходів для їх усунення.

  Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу Справедливий і рівномірний розподіл електроенергії між споживачами обговорили на засіданні Антикризового енергетичного штабу