• In English
  • Споживчі ціни в Україні протягом останніх місяців практично не змінювалися, – дані Держстату
    Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 січня 2019 року о 17:50

    Коливання цін в Україні, передусім на продукти харчування, є незначним – попри традиційне і сезонне подорожчання продовольства у листопаді та грудні. Як свідчать дані Держстату, у грудні порівняно з листопадом інфляція на споживчому ринку склала 0,8%, а в листопаді  порівняно з жовтнем – 1,4%. Причому в листопаді ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,3%. На 4,5% тоді подешевшали фрукти, на 1,7-0,4% – цукор, свинина, яйця, м’ясо птиці. У грудні показник зростання склав 1,8% – переважно за рахунок подорожчання овочів. Разом з тим на 1,4-0,5% подешевшали рис, яйця, цукор, фрукти і свинина.

    Порівняно з листопадом 2017 року ціни на продукти харчування зросли на 7,5%. Одночасно зростання реальної зарплати по країні порівняно з листопадом 2017 року склало 11,4%. В абсолютних цифрах показник середньої зарплати в листопаді перевищив показник мінімальної зарплати в 2,5 раза.