• In English
 • Спільно з міжнародними партнерами заклали міцний фундамент співпраці в сфері розмінування, – Юлія Свириденко під час зустрічі з Деніз Браун
  Міністерство економіки України, опубліковано 28 грудня 2023 року о 15:20

  Співпраця України з міжнародними партнерами в сфері гуманітарного розмінування дала в 2023 році конкретні результати у вигляді посилення спроможностей урядових інституцій та очищених від мін територій. Наступного року спільна робота буде продовжена, а вже напрацьована база дозволить швидше рухатись на шляху до досягнення стратегічних цілей та завдань в сфері розмінування. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун.

  «У 2023 році ми спільно з міжнародними партнерами заклали міцний фундамент співпраці в сфері розмінування території України. Створено потужний пул донорів, працює секторальна робоча група з протимінної діяльності, покликана координувати зусилля України та партнерів у цій сфері. Нашими партнерами вже надана відчутна допомога – фінансова, організаційна, інституційна. На майбутнє задекларовані ще більш амбітні наміри. Все це вже дає практичний результат – українські землі очищаються з випередженням графіку. Переконана, наступного року така співпраця буде лише посилена. І спільно ми зможемо не лише закріпити досягнуте, але значно просунутись на шляху до створення ефективної моделі розмінування території України», - зазначила Юлія Свириденко.

  Під час зустрічі були обговорені практичні питання механізмів повернення очищених земель в господарське використання, уніфікацію підходів до розмінування земель.

  Юлія Свириденко та Деніз Браун торкнулися також питання затвердження та подальшої реалізації Стратегії протимінної діяльності, проект якої було розроблено Міністерством економіки з залученням вітчизняних та міжнародних експертів, представників країн-донорів тощо. Як було зазначено, проект перебуває на фінальному етапі погодження.

  Також під час зустрічі Перший віце-прем'єр-міністр України та Координаторка системи ООН в Україні обговорили найближчі плани роботи секторальної групи та ключові питання, які будуть представлені на розгляд групи під час наступного засідання.