• In English
 • Спільний проект Світового банку та «Укргідроенерго» посилить гнучкість енергосистеми України, - Юрій Власенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 липня 2021 року о 08:45

  На впровадження проекту «Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі» (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго») 30 червня Рада директорів Світового банку затвердила пакет фінансування у розмірі 212 мільйонів доларів США, в рамках якого 177 мільйонів доларів США надав Міжнародний банк реконструкції та розвитку, а Фонд чистих технологій виділив на пільгових умовах позику в розмірі 34 мільйонів доларів США та грант в розмірі 1 мільйона доларів США.

  Фінансування надається на встановлення 197 МВт систем накопичення енергії у поєднанні із сонячними батареями на чотирьох гідроелектростанціях (Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС), які планується залучити для надання допоміжних послуг національній електромережі. Також акумулятори та сонячні електроустановки будуть встановлені на Дністровській ГЕС.

  «Проект дасть змогу збільшити гнучкість української енергетичної системи, що сприятиме інтеграції України до європейських енергоринків, посиленню енергетичної безпеки та реалізації цілей Європейського зеленого курсу», - наголосив перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко.

  Реалізація інвестиційного проекту такого масштабу в енергетичній сфері має стратегічне значення. Це сприятиме виконанню стратегічних цілей та міжнародних зобов’язань України у сфері скорочення викидів парникових газів завдяки встановленню екологічно чистих джерел енергії, систем акумулювання електроенергії і сонячних фотоелектричних станцій, заміщенню вугільних ТЕС в енергетичному балансі.