• In English
 • Спільне комюніке за підсумками Міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України 14.02.2024
  Міністерство фінансів України, опубліковано 15 лютого 2024 року о 11:31

  За підсумками засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної платформи донорів України, що відбулося під співголовуванням заступника радника Білого дому з питань національної безпеки з міжнародної економіки Майка Пайла, Генерального директора Європейської Комісії Герт-Ян Коопмана та Міністра фінансів України Сергія Марченка, країни-учасники оприлюднили спільний прес-реліз:

  14 лютого відбулось перше у 2024 році онлайн-засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України. Учасники платформи засвідчили свою непохитну підтримку Україні та засудили протиправну, агресивну війну росії проти України. Було наголошено на нагальності забезпечення потреб України у бюджетній підтримці на 2024 рік, щоб уникнути негативних наслідків для фінансової та економічної стабільності України.

  Керівний Комітет привітав нових країн-членів Платформи, а саме Республіку Корея, Нідерланди, Норвегію та Швецію. Країни взяли на себе зобов'язання спільно виділити понад 5,5 млрд доларів США на економічне відновлення та відбудову України. Комітет підтвердив свою готовність в майбутньому запросити нових членів, які відповідають визначеним критеріям надання підтримки Україні.

  Учасники відзначили прогрес, досягнутий у забезпеченні фінансових потреб України, але наголосили на необхідності термінових дій для фінансування подальших потреб. Сторони привітали нещодавнє рішення Європейського Союзу щодо 4-річного інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро. Учасники також відзначили оперативне надання бюджетної підтримки донорами, зокрема Японією та Норвегією. Проте було зазначено, що додаткова підтримка від інших донорів є необхідною для реалізації потреб у фінансуванні бюджету України на 2024 рік та запобігання фінансовій кризі.

  Сторони розглянули результати Уряду України у 2023 році в економічному відновленні та відбудові, а також обговорили пріоритетні потреби України на 2024 рік. Було наголошено на необхідності продовження впровадження Урядом України реформ, які сприятимуть економічному зростанню та залученню іноземних і внутрішніх інвестицій від приватного сектору. А також на необхідності подальшої пріоритезації і структуризації цих реформ в рамках роботи Платформи. Члени Платформи зазначили, що шлях України до вступу в ЄС є важливим рушієм українського порядку денного реформ і привітали вже досягнутий прогрес у покращенні бізнес-середовища та постійне залучення приватного сектору до відновлення України.

  Також на засідання були запрошені представники Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Іспанії в ролі спостерігачів.

  Постійними членами Платформи є Італія, Канада, Європейська Комісія, Франція, Німеччина, Японія, Україна, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.