• In English
 • Соціальні послуги для ветеранів у громадах: спеціальне дослідження

  Спеціальне дослідження щодо соціальних послуг для ветеранів у громадах представили на щотижневій нараді з питань ветеранської політики.

  У фокусі дослідження – особи зі статусом учасників бойових дій і ті, хто отримав інвалідність внаслідок війни.

  Акцентували увагу на тому, що базові соціальні послуги для цих категорій мають ефективно надаватися, зокрема на рівні громад.

  Для цього насамперед необхідно провести оцінку їхніх потреб. Надавачі таких послуг від громадських та міжнародних організацій мають орієнтуватися на індивідуальні запити у громадах.

  Також необхідно провести аналіз спеціальних програм для ветеранів, щоб зрозуміти, чого не вистачає для їх ефективності.

  Присутні були одностайними у тому, що у підтримці ветеранів має бути індивідуальний підхід. Адже для когось важливе здобуття освіти, а для когось – отримання медичних послуг.

  Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук подякувала учасникам за проведену роботу: «Ветерани після демобілізації повинні бути охоплені всебічною підтримкою. Тож нам важливо знати, якої допомоги потребують громади для їх ефективної підтримки».

  Це дослідження було проведено й опубліковано Правозахисним центром «Принцип» завдяки програмі «Український фонд швидкого реагування», що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.