У рамках робочої поїздки до Харківщини Міністр культури України Євген Нищук відвідав село Сковородинівку Золочівського району, яке знамените тим, що тут деякий час жив і творив відомий мислитель Григорій Сковорода. Окрасою селища є Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди, де експонуються книги, картини, предмети українського побуту, які яскраво передають дух того часу, а також центральна експозиція музею - присвячена саме життю Григорія Савича, його поетичній і педагогічній спадщині.
Після огляду експозиції та зустрічі з керівництвом музею, Міністр культури поспілкувався з представниками місцевої громади, які опікуються питаннями культури та освіти району. За словами містян, територіальна громада, яка створена рік тому, приділяє необхідну вагу підтримці та розвитку як культурних об’єктів селища, так і реалізації культурно-мистецьких ініціатив. Так, наразі силами громади відбувається реконструкція та оновлення місцевої бібліотеки, на базі Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди проводяться культурно-мистецькі та наукові події, місцева музична школа стала однією із 29 шкіл України учасником пілотного проекту з упровадження в освітній процес мистецьких шкіл освітніх програм початкової мистецької освіти.
Також під час спілкування учасники зустрічі порушили низку проблемних питань, які на їх переконання, потребують додаткової уваги з боку держави. Це питання розбудови інфраструктури, яке потребує значних коштів, підготовка заходів до відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, прагнення громади відновити церкву (кінець 18 ст.), яка була знищена нацистам у роки Другої світової війни.
Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що в останні роки питання розвитку культури є одними з пріоритетних в державній політиці, наразі на порядку денному розгляд питання культурної субвенції, що в умовах реформи децентралізації має забезпечити рівний доступ всіх громадян України до якісного культурного продукту. Створені нові механізми – інституції нового типу Український культурний фонд та Український інститут книги, які дають великі можливості реалізації культурної політики по різних напрямках, зокрема отримання державної грантової підтримки на реалізацію культурно-мистецьких проектів.
В цьому контексті громада має час на підготовку якісного проекту на отримання гранту від Українського культурного фонду для проведення до 300-річчя Григорія Сковороди масштабного культурно-наукового форуму, який може стати брендом краю.
Також результативною можливістю підтримки культурних ініціатив у об’єднаних територіальних громадах та малих містах, за словами Євгена Нищука, є ініційований Мінкультури проект «Малі міста – великі враження», що вже продемонстрував прекрасні результати розвитку інфраструктури та розбудови малих міст. Зокрема, минулого року його учасниками стали і представники Харківщини з проектами Міжнародний Рєпінський пленер і "Культурний хакатон" у Шарівці.
Ще одним важливим напрямком, над яким активно працює Мінкультури, зазначив Міністр культури, є розвиток креативних індустрій та відродження народних ремесел, що створює високі можливості для розвитку соціально-економічного потенціалу регіону.