«За останні декілька місяців кількість збройних сил РФ на кордоні з Україною збільшилась з 26 до 29 батальйонних тактичних груп, значно підвищились розвідувальні заходи Російської Федерації в Криму, є її плани із дестабілізації ситуації всередині України. Остання агресія Росії в Керченській протоці є свідченням того, що Російська Федерація не відмовилась від своєї агресивної політики по відношенню до України. Росія не хоче миритися з тим, що Україна має стати членом НАТО, Європейського Союзу, вона не хоче, щоб українці жили в добробуті і щасливими і рухалися всюди своїм шляхом. Наше завдання, усіх разом, бути сильними, єдиними і працювати і вдень, і вночі». На цьому сьогодні, 5 грудня, наголосив під час урочистих заходів до Дня Збройних Сил України Міністр оборони України Степан Полторак.
За його словами, не тільки Міністерство оборони та Збройні Сили України працюють в особливому режимі. В такому режимі працює й військово-промисловий комплекс. Проводяться заходи з нарощування потенціалу протиповітряної оборони України – посилюється захист повітряного простору.
«Буквально сьогодні, на півдні України, успішно завершені випробування протикорабельного комплексу «Нептун». Це свідчення того, що ми не стоїмо на місці, ми робимо висновки», – повідомив Степан Полторак.
Глава оборонного відомства зазначив, що п’ятий рік поспіль ми відзначаємо це свято – День Збройних Сил України в стані, коли наші побратими, кожен офіцер, військовослужбовець контрактної служби роблять все можливе для того, щоб захистити наші кордони, відбити російську збройну агресію проти України.
«Ми отримали агресію Російської Федерації. І як народ, як держава, ми маємо захищати себе, це наше право – право всіх, хто проживає в Україні, на самозахист. І саме нам приймати рішення, наскільки нам потрібний воєнний стан. Ці дні показали спроможність і здатність, в першу чергу, Збройних Сил, швидко реагувати на загрози», – наголосив він.
Степан Полторак підкреслив, що сьогодні продовжується робота з підготовки резерву і планова робота, пов’язана з розширенням можливостей Збройних Сил. В тому числі закупки озброєння та військової техніки, прискорення її випуску як в Україні, так і підписання договорів з нашими партнерами щодо розширення формату нашої співпраці, в тому числі питання, пов’язані з поставками ОВТ тощо.
«Проводяться заходи, пов’язані із розгортанням пунктів управління, з роботою всіх органів військового управління щодо розрахунків, планів, проведення заходів, пов’язаних із підготовкою особового складу, проведення навчань, підготовка резервістів, підготовка територіальної оборони. Заходи, які пов’язані з розгортанням комітетів оборони в областях свідчать про те, що ми йдемо правильним шляхом. Ми повинні зробити усе можливе, щоб до кінця воєнного стану ми максимально наблизилися до готовності і до «сюрпризів», які, на жаль, можуть бути», – повідомив Степан Полторак.