• In English
 • Соціальний проект «Рука допомоги» потрібно подовжити на 2019 рік, - Андрій Рева
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 13 грудня 2018 року о 16:02

  Дію пілотного проекту «Рука допомоги» потрібно подовжити на 2019 рік. Про це заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева під час підсумкової конференції проекту, що відбулася 13 грудня у Львові.

  «Проект «Рука допомоги» розпочинався як експеримент. Ми шукали нові механізми, які дадуть можливість людям, у яких немає роботи і які живуть за рахунок державної соціальної допомоги, повернутись на ринок праці, утримувати себе і свої сім’ї та стати повноцінними учасниками економічного життя країни. Сьогодні можна впевнено сказати - цей експеримент вдався. Навіть більше - ми побачили позитивний вплив не лише на учасників, проект вивів на новий рівень взаємодію між місцевою владою, соціальними службами та місцевим бізнесом. Тому ми будемо шукати можливості продовжити проект на 2019 рік», - заявив Андрій Рева.

  Міністр також відзначив, що з початку реалізації проекту «Рука допомоги» малозабезпечені та внутрішньо переміщені особи подали 5,5 тисяч заяв на участь у ньому. Понад дві тисячі осіб вже знайшли для себе постійне місце роботи, близько тисячі - взяли участь у тимчасових роботах на користь громади, а 243 - отримали поворотну фінансову допомогу на започаткування власної справи.

  За словами Андрія Реви, проект «Рука допомоги» успішно виконує своє основне завдання - всі учасники проекту, які розпочали підприємницьку діяльність, продовжують працювати, сплачувати податки та виконувати свої зобов‘язання в рамках проекту. Станом на 1 грудня новоспечені підприємці сплатили до бюджету та Пенсійного фонду більше 1,3 млн гривень податків і зборів та створили 56 нових робочих місць.

  Крім того з 2018 року в рамках проекту «Рука допомоги» Уряд стимулює також малий бізнес до створення робочих місць для соціально вразливих категорій населення. Надання підприємствам безвідсоткової поворотної фінансової допомоги на закупівлю обладнання дозволило не лише створити понад 170 нових робочих місць, а й стимулювало розвиток малого підприємництва в невеликих населених пунктах пілотних регіонів.

  «Держава повинна і надалі використовувати стимули для того, щоб спонукати громадян подолати залежність від соціальних виплат та брати на себе відповідальність за власний добробут. Досвід, накопичений під час дії пілотного проекту «Рука допомоги», стане хорошим підгрунтям для нового закону, який зараз розробляється Мінсоцполітики. Саме цей досвід дозволить поширити практики стимулювання зайнятості та підприємництва на всю країну», - додав Міністр.

  Довідка

  «Рука допомоги» - пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку. Мета проекту - допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати роботу або заснувати власний бізнес.

  Зокрема, учасники мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників - фінансова допомога стає повністю безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

  В якості пілоту проект «Рука допомоги» з 2017 року діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року - в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.