• In English
 • Соціальні послуги повинні бути максимально наближені до жителів територіальних громад, якісними та вчасними, – Марина Лазебна
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 липня 2021 року о 15:45

  Сьогодні, 14 липня 2021 року, в межах робочої поїздки до Львівської області Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела селекторну нараду з головами територіальних громад та райдержадміністрацій Львівщини.

  Міністр вважає дуже важливим забезпечення виконання територіальними громадами повноважень у сфері захисту прав дітей. Марина Лазебна підкреслила, що це можливо виключно завдяки створенню в громадах мережі служб у справах дітей.

  Міністр зазначила, що з метою активізації роботи органів місцевого самоврядування щодо належного забезпечення прав дітей на своїй території Міністерством затверджено методичні рекомендації щодо діяльності територіальної громади у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, у яких відображено особливості повноважень служб у справах дітей в залежності від виду представницького органу місцевого самоврядування, формування їхньої штатної чисельності відповідно до законодавства України.

  Окремо було обговорено деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом в області.

  Водночас Марина Лазебна приділила особливу увагу питанню введення посад фахівців із соціальної роботи, їх професійній підготовці. Міністр поінформувала про те, що в цьому році вперше в державному бюджеті передбачено кошти для обласних центрів соціальних служб на підвищення кваліфікації таких фахівців.

  “Програми професійного розвитку – це дуже важлива частина заходів з покращення соціального обслуговування населення. Від того хто і як, на якому професійному рівні проводить соціальну роботу та надає соціальні послуги залежить ефективність проведення децентралізації. Соціальні послуги не тільки повинні бути максимально наближені до жителів територіальних громад, але й бути якісними та вчасними. Фахівець з соціальної роботи – ключова фігура у сучасній системі соцзахисту”, – зазначила Міністр.