• In English
 • Соціальна рівність і захищеність – це одна з найголовніших місій держави, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 06 грудня 2018 року о 16:32

  Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у засіданні Центрального комітету Профспілки працівників культури України, під час якого було розглянуто низку питань, що стосуються соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників культури, у тому числі, в умовах реалізації реформи децентралізації та викликів сьогодення.

  Під час свого виступу Євген Нищук наголосив, що ініціативи Міністерства культури, які торкаються соціальних питань працівників культури та забезпечення гідних умов їх  праці, знаходять розуміння та підтримку Уряду.

  «Мені приємно відзначити,  що в час тих великих ризиків та викликів, з якими ми щодня стикаємося, у всіх реформах, які здійснюються, ми маємо спільне бачення - належна увага до особистості працівника культури, збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури. Культура має у собі великі цінності – це виховання культурної, освіченої спільності країни», - сказав Євген Нищук.

  «Ті здобутки, які ми вже маємо - це, зокрема, збереження пенсій та зарплат. Ми намагаємося підтримати кожну область, зокрема, за допомогою певних культурних субвенцій. Соціальна рівність і захищеність – це одна з найголовніших місій держави».

  Міністр культури відзначив, що відомство надзвичайно зацікавлене в ефективній співпраці з професійною спілкою працівників культури України, яка є соціальним партнером Міністерства, та конструктивному вирішенні спільних проблем працівників галузі культури. Так, в рамках соціального партнерства між Міністерством культури України та Центральним комітетом Профспілки працівників культури України розглядаються питання затвердження мінімальних стандартів забезпечення культурними послугами громадян та внесення відповідних змін до законодавства. Наразі Міністерством культури розроблено проект Концепції реформування системи забезпечення населення культурними послугами, де затвердження мінімальних стандартів забезпечення культурними послугами громадян є одним із обов’язкових кроків на шляху реформування такої системи. Також серед інших обов’язкових кроків визначено реформування фінансового забезпечення системи надання культурних послуг.