• In English
 • Служба зайнятості допомагає людям з інвалідністю
  Державна служба зайнятості, опубліковано 30 листопада 2023 року о 16:49

  Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Люди з інвалідністю потребують реалізації права на працю, застосування своїх здібностей. Таку можливість їм надає служба зайнятості.
  У базі Київського міського центру зайнятості на кінець листопада налічувалося 859 вакансій для громадян з інвалідністю. Як правило, при виборі роботи враховуються рекомендації МСЕК, наявні у людини з інвалідністю кваліфікація та знання, а також її побажання.
  Це вакансії: бухгалтерів (зарплата - до 30 тис. грн), касирів торговельного залу (до 12 тис. грн), операторів поштового зв’язку (до 14 тис. грн), інженерів різних напрямків (до 110 тис. грн), менеджерів (до 67 тис. грн), економістів (до 17 тис. грн), перекладачів (до 20 тис. грн), електромеханіків (до 23 тис. грн), водіїв (до 24 тис. грн), продавців продовольчих товарів (до 18 тис. грн), перукарів (до 15 тис. грн), токарів (до 14 тис. грн), монтажників радіоелектронної апаратури (до 15 тис. грн).
  Київський міський центр зайнятості пропонує громадянам з інвалідністю отримати ваучер на навчання та здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Фахівці служби проводять для них тренінги та ярмарки вакансій, організовують зустрічі з роботодавцями, допомагають з пошуком роботи.
  Люди з інвалідністю, які бажають створити або розвивати власний бізнес, можуть долучитися до участі в урядовій грантовій програмі «Власна справа».
  Роботодавцям, які приймають на роботу людей з інвалідністю І та ІІ груп та облаштовують під її потреби робочі місця, уряд компенсує витрати за облаштування таких робочих місць. Компенсація фактичних витрат надається у сумі, що не перевищує 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року (наразі - 100,5 тис. грн) - за людей з інвалідністю І групи та до 10 розмірів мінімальної заробітної плати (67 тис. грн) - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
  Для отримання компенсації роботодавець подає впродовж 90 днів заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.
  Довідково 

  З початку 2023 року послугами столичної служби зайнятості скористалися 1528 громадян з інвалідністю. З них:
  - 204 отримали роботу за сприяння столичної служби зайнятості;
  - 10 проходили професійне навчання;
  - 12 залучено до громадських робіт та інших тимчасових робіт;
  - 1287 отримали профорієнтаційні послуги;
  - 18 отримали ваучер на навчання.