• In English
 • Словенія долучається до встановлення сонячної електростанції у Житомирі

  Міський голова м. Житомира Сергій Сухомлин та директор словенської компанії «Riko d.o.o.» Янез Шкрабець підписали договір щодо встановлення сонячної електростанції потужністю більше 10 МВт у Житомирі.

  Встановлення зазначеної СЕС передбачається, у тому числі, за фінансової підтримки Уряду Словенії у розмірі 3 млн євро.

  «Переконаний, що цей проект стане важливим етапом співпраці двох країн у відновлюваній енергетиці, започаткованої у 2016 р. підписанням Меморандуму про партнерство між Держенергоефективності та Міністерством інфраструктури Словенії у рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Словенії», - прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Таким чином, на український ринок «зелених» проектів заходить провідна словенська компанія «Riko d.o.o.», яка розробляє та впроваджує сучасні комплексні технологічні рішення у різних галузях, у тому числі у «чистій» енергетиці.

  «Сподіваюсь, що успішне встановлення СЕС стане прикладом для інших словенських компаній розглядати можливість роботи на українському ринку», - наголосив Сергій Савчук та додав, що Україна зацікавлена поглиблювати співпрацю із Словенією, яка вже у 2016 р. досягла 21 відс. «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні. При цьому, кінцева мета - 25 відс. до 2020 року.