• In English
 • Синхронізація ОЕС України з ENTSO-E є однією з ключових стратегічних цілей на наступні три роки, – Юрій Вітренко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 05 березня 2021 року о 20:28

  Завдяки об’єднанню енергосистем суттєво підвищиться стабільність та динамічна стійкість української та європейської енергосистем, а енергетична незалежність від Росії гарантуватиме безпеку постачання в регіоні Центральної та Східної Європи.

  Про це зазначив  в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко під час онлайн зустрічі з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом 5 березня, під час якої обговорили питання синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи, імпорт електроенергії з Білорусі та співпрацю щодо реалізації пілотного проекту виробництва тепла з біомаси та введення електронної системи торгівлі.

  «Процес синхронізації виходить на фінішну пряму – у 2022 році ОЕС України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. Після цього, у 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E», - наголосив очільник Міненерго.

  Синхронізація з ENTSO-E забезпечить також демонополізацію ринку електроенергії в Україні та допоможе впровадити на ньому дієві прозорі європейські правила та процедури.

  Юрій Вітренко окреслив низку завдань для прискорення синхронізації, серед яких модернізація енергетичної інфраструктури – генеруючого обладнання та мереж.

  «Ми розуміємо, що Україна має проблему з постачанням електроенергії з Європи при пікових навантаженнях. Тому розглядаємо можливість розширення, будівництва нових генеруючих потужностей, які б задовільнили наші потреби», - зазначив Юрій Вітренко.

  Детальніше на сайті Міненерго.