• In English
 • Синхронізація енергосистеми України з ENTSO-E посилить її стійкість та рівень безпеки постачання, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 жовтня 2021 року о 15:21

  Інтеграція об’єднаної української енергосистеми в ENTSO-E відіграє ключову роль в енергетичній безпеці України та всього європейського континенту. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на заході «Інтеграція України до ENTSO-E: за крок до енергетичної незалежності», що відбувся 11 жовтня в межах 23-го Саміту Україна-ЄС.

  «Від’єднання України від енергосистеми Російської Федерації призведе до втрати стратегічного впливу останньої на електроенергетичну галузь не лише в Україні, а й у європейських країнах. Інтеграція в ENTSO-E забезпечить енергетичну незалежність України», — підкреслив очільник Уряду.

  Як зазначив Прем’єр-міністр, очікується, що майбутня синхронізація ОЕС України з ENTSO-E суттєво посилить її стійкість, загальний технологічний рівень експлуатації та рівень безпеки постачання.

  За словами Дениса Шмигаля, Україна запропонує європейським партнерам започаткувати стратегічний енергетичний діалог високого рівня із залученням держав-членів ЄС.

  «Необхідно виробити спільне довгострокове бачення енергетичної безпеки Європи, яке б охоплювало не лише питання транспортування газу, але й синхронізацію наших електромереж, декарбонізацію економіки та виробництво відновлюваних джерел енергії, зокрема зеленого водню», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду підкреслив, що синхронізація України з ENTSO-E зіграє ключову роль для Центральної та Східної Європи в безпеці постачання. Саме тому, за його словами, надзвичайно важливо дотриматись графіка синхронізації мереж та завершити процес не пізніше ніж до 2023 року.

  Синхронізація енергосистеми України з ENTSO-E посилить її стійкість та рівень безпеки постачання, — Денис Шмигаль