• In English
 • Швидкість наближення України до ЄС та НАТО залежить виключно від нас самих, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 березня 2019 року о 15:06

  За останні п’ять років Україна заклала міцний фундамент для побудови сильної європейської демократії. Проте необхідно зробити ще чимало, щоб побудувати успішну та сильну країну, де кожен зможе себе реалізувати. Про це під час зустрічі зі студентами в Івано-Франківську зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Нам дісталася важка «спадщина». Напівфеодальна система, яка десятиліттями утверджувалась в Україні, глибоко уразила наші інститути. Декотрі з них уражені безповоротно. Напівфеодальна держава – це узаконена нерівність, фейкові суспільні інститути та корупція – не як соціальна вада, а як соціальна норма. Тому нам доводиться створювати нові інституції, з чистого аркуша. Ми потребуємо докорінної зміни політичної та економічної систем. Але через війну та спротив старої системи не все вдається так, як хотілося б. Ми біжимо не спринт і не марафон, а естафету марафонів. І цю естафету треба передати саме вам, тим, хто про радянську систему знає лише з підручників», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона нагадала, що у 2014 році існувала реальна небезпека економічного та політичного колапсу України, згодом країна втратила 20% економіки разом з захопленими агресором територіями. Наразі ж економічне зростання триває вже 13 кварталів поспіль. Минулорічний ріст ВВП становив 3,2%, що є максимальним показником за останні 7 років. Обсяг продажу товарів за кордон у 2018 році збільшився на 10%, а 42% склав експорт до ЄС (при цьому в Івано-Франківській області – 65%).

  За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, головний зиск євроінтеграції для України – стратегічний. «Євроінтеграція – це шлях реформування України, набуття статусу повноправного та невід’ємного члена європейської родини. Тому всі твердження про те, що Україну не чекають ані в Євросоюзі, ані в НАТО, – це намагання скасувати наш рух шляхом реформ. Нарікаючи на «негостинний ЄС», слід пам’ятати, що швидкість та час нашого руху залежить передусім від нас самих. Від того, чи будемо ми згуртованими навколо ідеї європейської інтеграції. Від того, як ми будемо реформувати наші установи, змінювати законодавство, виконувати зобов’язання, що взяли на себе у рамках Угоди про асоціацію», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також наголосила, що Україна наполегливо працює над зближенням з НАТО, адже це запорука безпеки країни. Співпраця з Альянсом – це єдиний шлях для України вийти з «сірої зони» нестабільності та загроз. «Ті, хто ставить під сумнів нашу інтеграцію з НАТО, вчергове відмовляють Україні у праві стати частиною надійного безпекового простору. Це не відповідає нашим національним інтересам. Ми побудували сильну та боєздатну армію – навіть не з нуля, а з мінуса. Важливою у цьому процесі була підтримка наших партнерів з НАТО. Ми продовжуємо разом працювати над посиленням обороноспроможності Збройних Сил України та всього сектору безпеки та оборони», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона підкреслила, що Україна має всі можливості стати східним флангом НАТО, не йдучи до Альянсу з проханням про захист. «Нам є що вкласти в цю безпекову систему. Адже українська армія є єдиною в Європі і однією з небагатьох у світі, яка веде сухопутну війну і має унікальний бойовий досвід протистояння одній із найпотужніших армій світу – російській. До того ж в НАТО визнають, що український досвід реагування на гібридні загрози та гібридну тактику війни є унікальним і безцінним. Саме тут Росія випробовує механізми та інструменти гібридної війни, які пізніше застосовуються на Заході», – підкреслила Віце-прем‘єр-міністр.

  Відповідаючи на запитання про складнощі на шляху євроінтеграції, з якими доводиться стикатися, вона виділила брак професійних кадрів та запросила студентів після закінчення університету йти працювати у владу. Друга проблема, за словами урядовця, полягає у надто повільному ухваленні та імплементації законів з урядово-парламентської дорожньої карти. Іванна Климпуш-Цинцадзе навела за приклад значну затримку у сфері транспорту: жоден євроінтеграційний закон для наближення регулювання в цій галузі до цього часу не ухвалений. Ще один гальмівний фактор – спротив євроінтеграційним процесам з боку різних груп інтересів.

  За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, європейське майбутнє України неможливе без активної участі молоді. «Ви, як найактивніша, найкреативніша та найбільш європейська його частина, маєте стати ключовим елементом цього процесу. Ми не зможемо побудувати успішну європейську державу без вашої активної участі. Ви народилися вже у незалежній, вільній Україні. Ваше становлення прийшлося на роки після Євромайдану. Ви відкриті до нового, вільні від багатьох обмежень, страхів та стереотипів своїх батьків».

  Віце-прем‘єр-міністр підкреслила, що українське суспільство нині знаходиться на роздоріжжі. І вирішальність теперішнього моменту чудово розуміють у Кремлі.

  «Саме на нашу втому і зневіру розраховує ворог, щоб ми втратили здатність опиратися агресії; щоб ми зневірилися; щоб українська влада втратила довіру та підтримку суспільства. А низка політиків та політичних сил лише полегшують їм завдання, говорячи саме те, що потрібно Росії. Не дозволяйте іншим вирішувати за вас, яким буде ваше майбутнє. Водночас будьте відповідальними та розсудливими у своїх рішеннях», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  На зустрічі були присутні студенти та викладачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Івано-Франківського національного медичного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

  Швидкість наближення України до ЄС та НАТО залежить виключно від нас самих, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську Швидкість наближення України до ЄС та НАТО залежить виключно від нас самих, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську Швидкість наближення України до ЄС та НАТО залежить виключно від нас самих, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську