• In English
 • Шведські сапери готові надавати допомогу Україні в сфері протимінної діяльності
  Міністерство оборони України, опубліковано 04 лютого 2020 року о 19:05

  Сьогодні, 4 лютого, у Києві відбулась зустріч делегації Центру операцій з розмінування і знешкодження боєприпасів (SWEDEC), Збройних сил Королівства Швеція з представниками Міністерства оборони України, Збройних Сил України та інших структур сектору безпеки та оборони України.

  Головною темою зустрічі було визначення напрямків співпраці з розвитку системи протимінної діяльності в Україні. Голова делегації – начальник штабу Центру операцій з розмінування і знешкодження боєприпасів (SWEDEC), підполковник Фредрік Джонсон детально розповів про історію, структуру, штат та діяльність свого центру.

  Варто наголосити, що SWEDEC проводить підготовку фахівців за різними напрямами: розмінування, знешкодження (знищення) вибухонебезпечних боєприпасів, знищення штатних боєприпасів, саморобних вибухових пристроїв, знешкодження біологічних та хімічних боєприпасів, тестування та технічна оцінка нового обладнання і спорядження для розмінування світових виробників, а також є однією з провідних структур в Європейському Союзі з питань формування стандартів з протидії саморобним вибуховим пристроям та знешкодження вибухонебезпечних предметів.

  В ході зустрічі було визначено шляхи подальшої співпраці в сфері протимінної діяльності та питань міжнародної технічної допомоги в підготовці фахівців з розмінування, а також можливостей отримання новітніх зразків засобів розмінування.