• In English
 • Шведські інвестори розглядають можливість встановлення потужностей з генерації енергії з відходів в Україні

  Перспективи виробництва енергії з відходів в Україні за участю шведських технологій та інвестицій обговорювали у ході зустрічі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, народний депутат України, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський та голова правління шведської енергетичної компанії CINDRIGO Юрген Андерсон.

  Розповідаючи про компанію, Юрген Андерсон поділився понад 30-річним досвідом роботи в енергетиці. За його плечима – керівництво потужними енергокомпаніями та органами влади. Зокрема, Ю Юрген. Андерсон був Міністром енергетики Швеції,  президентом однієї з найбільших в Європі компаній-виробників електроенергії та тепла Vattenfall, а також головою правління шведської енергокомпанії Sydkraft, яка тепер належить найбільшій у світі енергетичній групі E.ON.

  Як повідомив Юрген Андерсон, компанія CINDRIGO спеціалізується на проектах з генерації енергії з відходів та біомаси. Компанія також зацікавлена у роботі в Україні та заснувала тут своє представництво - Ukraine Bioenergy Holding.

  У ході перемовин Сергій Савчук запевнив шведських підприємців у значному потенціалі використання твердих побутових відходів для генерації енергії в Україні. Так, щороку в Україні вивозиться 10 млн тонн відходів, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії у рік. Це дозволить заміщувати 700 млн м3 газу щорічно.

  Сьогодні в Україні з метою виробництва енергії використовується лише 1,4% всіх відходів. Зовсім інша ситуація у Швеції, де майже половина відходів переробляється для повторного використання, а інша половина стає джерелом енергії.

  «Агентство працює над можливостями запровадження проектів з використання відходів для генерації енергії. Враховуючи прив’язаний до курсу євро та підвищений на 10% «зелений» тариф на електроенергію з біогазу, а також запроваджений стимулюючий тариф на тепло «не з газу», такі проекти будуть економічно вигідними»,  – зауважив Сергій Савчук.

  У перемовинах також взяли участь віце-президент Литовської конфедерації промисловців Відмантас Янулєвічус та генеральний директор компанії Ukraine Bioenergy Holding Валентин Макогон.

  За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю, ознайомитися із фінансовими моделями проектів з генерації енергії з відходів та опрацювати можливість їх реалізації в регіонах України.