• In English
 • Схвалено Стратегічний оборонний бюлетень: визначено основні напрями реалізації воєнної політики України та стратегічних цілей розвитку сил оборони, – Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 21 серпня 2021 року о 11:16

  Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 20 серпня під головуванням Президента України Володимира Зеленського схвалила проект Стратегічного оборонного бюлетеня України. Його метою є визначення основних напрямів реалізації воєнної політики України, стратегічних цілей розвитку сил оборони та очікуваних результатів їх досягнення з урахуванням актуальних воєнно-політичних загроз і викликів. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

  За його словами, схвалений РНБО Стратегічний оборонний бюлетень України Міністерство оборони розробляло за результатами оборонного огляду за новою методикою: «плануванням на основі спроможностей». Це відповідає сучасним підходам, притаманним державам-членам НАТО.

  «Реалізація заходів, зазначених у Стратегічному оборонному бюлетені, дозволить нам продовжити оборонну реформу в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України. Буде забезпечено цілеспрямований та взаємоузгоджений розвиток спроможностей сил оборони в рамках реалізації воєнної політики України відповідно до принципів і стандартів НАТО. Бюлетень визначає перспективну модель Збройних Сил України та інших складових сил оборони, вимоги до перспективної структури, складу, основних спроможностей та інших ключових кількісних та якісних показників сил оборони, які базуються на Місії і Візії сил оборони зразка 2030 року», — сказав Андрій Таран.

  Стратегічним оборонним бюлетенем, зокрема, передбачається, що воєнна політика України буде реалізуватися, за такими основними напрямами, як забезпечення відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного державного кордону та запобігання воєнним конфліктам з будь-якими іноземними державами.

  Прийняття документа дозволить здійснити планування всеохоплюючої оборони України з розробленням плану оборони України, Стратегічного плану застосування Збройних Сил України, інших складових сил оборони, оперативних планів і планів застосування сил та засобів оборони.

  Серед інших напрямів реалізації воєнної політики України — набуття державними органами необхідних інституційних спроможностей щодо своєчасного й організованого проведення мобілізації, задоволення потреб оборони держави і захисту її території від можливої агресії та ефективного управління оборонними ресурсами, а також участь у спільних операціях та навчаннях для задоволення критеріїв членства в Північноатлантичному Альянсі з подальшою інтеграцією в євроатлантичні безпекові структури.