• In English
 • Шлях України до членства в ЄС та безпекова ситуація: Ольга Стефанішина провела зустріч з австрійською делегацією
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 18:03

  Сьогодні відбулась зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з делегацією групи дружби з австрійського парламенту, зокрема участь у зустрічі взяли Гельмут Брандштеттер, депутат від партії НЕОС; Вольфганг Герстль, депутат від Австрійської народної партії; Гаральд Трох, депутат від Соціал-демократичної партії Австрії та Ева Ернст-Дзідзіц, депутат від партії Зелених.

  Вони обговорили подальші кроки України на шляху до членства в ЄС, підтримку українців в умовах російського ракетного терору, гуманітарну ситуацію та посилення міжнародного тиску на росію.

  Ольга Стефанішина подякувала Австрії за підтримку України, зокрема прихисток, який країна надає українцям. Австрійська сторона відзначила, що українці сьогодні мають можливості для працевлаштування та навчання у школах Австрії. Вони також підкреслили, що боротьба України є боротьбою за європейські цінності.

  Ольга Стефанішина розповіла про виконання 7-ми рекомендацій Єврокомісії.

  «Ми були амбіційними щодо виконання рекомендацій Єврокомісії від самого початку. Наразі Україна рухається у добрих темпах. Маємо внутрішньополітичну концентрацію на виконанні рекомендацій, а також налагоджену співпрацю з Єврокомісією, Венеціанською комісією та Радою Європи щодо оцінки нового законодавства», – сказала Ольга Стефанішина та відзначила, що усі рекомендації вже знаходяться на етапі технічного виконання.

  Зокрема урядовиця проінформувала про ситуацію довкола формування Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Вона також відзначила відбір керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у липні цього року та посилену динаміку роботи на антикорупційному напрямку в Україні загалом.

  Ольга Стефанішина також поінформувала про початок процесу відбору керівника Національного антикорупційного бюро. Вона підкреслила, що комісія з відбору директора НАБУ була створена за участі національних та міжнародних експертів.

  Урядовиця також поінформувала, що ближчим часом готуються до розгляду у Парламенті законопроекти про медіа; національні меншини (спільноти); а також щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах.

  «Нам важливо отримати оцінку виконання рекомендацій від європейської сторони якомога швидше. Це сприятиме збереженню реформаторської динаміки у країні для впровадження євроінтеграційного законодавства у подальшому», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

  Зі свого боку австрійська делегація відзначила прогрес, якого вдалось досягти країні в умовах війни.

  Учасники зустрічі також обговорили виклики в Україні у зимовий період, пов’язані з ракетними атаками росією цивільної інфраструктури.

  «росія, атакуючи Україну великою кількістю ракет одночасно, ставить за мету заглибити країну у блекаут та затягнути на якомога довший період відновлювальні роботи. Їхня мета – залишити мешканців без світла, води та тепла. Це може змусити людей шукати прихисток у країнах ЄС. Однак це точно не зламає волю українців до боротьби, що вже неодноразово доводили громадяни країни, які були змушені пережити російську окупацію», – сказала Ольга Стефанішина.

  Водночас, представники Австрії розповіли про допомогу, яку країна надає для відновлення енергетичної інфраструктури України.

  Віце-прем’єр-міністр також відзначила, що росія не досягла і не зможе досягти своїх цілей в Україні: «путін вже програв – і це абсолютно зрозуміло. Усе, що кремль може зараз робити – це затягувати війну. Мобілізація в росії призведе лише до більшої кількості загиблих зі сторони росії. І як довго триватиме ця війна залежить лише від потужності підтримки, яку отримує Україну для деокупації своїх територій».

  Шлях України до членства в ЄС та безпекова ситуація: Ольга Стефанішина провела зустріч з австрійською делегацією Шлях України до членства в ЄС та безпекова ситуація: Ольга Стефанішина провела зустріч з австрійською делегацією