Зараз близько 1 млн українських школярів навчається дистанційно. Через це діти не лише гірше засвоюють знання, а й втрачають змогу соціалізуватися, спілкуватися з однолітками, розвивати лідерські здібності.
Щоб подолати значні освітні втрати та розриви, Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров спільно з МОН упроваджує комплексну стратегію Школа офлайн. В ефірі телеканалу «Рада» Віце-прем’єр-міністр розповів, як планують повернути дітей до очного навчання та що допоможе підвищити якість онлайн-освіти.
«Ключова передумова для підвищення якості освіти — доступ дітей до безпечного очного навчання. Понад 600 тисяч дітей навчаються онлайн в Україні, ще близько 400 тисяч — за кордоном. Наше завдання — повернути до очного навчання близько 300 тисяч українських дітей. Для цього ми ухвалюємо комплексні рішення, щоб створити безпечні умови для очного навчання: будуємо укриття, закуповуємо автобуси, забезпечуємо гаджетами вчителів і дітей», — зазначив Михайло Федоров.
У межах політики Школа офлайн використовують сучасні технологічні рішення. Зокрема, продукт Palantir. Він структурує та аналізує велику кількість даних, а потім перетворює їх на звіти, тексти, додатки. Наприклад, за кілька секунд з’ясовує, скільки українських шкіл зруйновано й що потрібно для їх відновлення, яка кількість замінованих територій та скільки триватиме розмінування тощо.
«Це одне з найкращих у світі ІТ-рішень для цього. Ми внесли в систему всі обстріли, які були на території України, та проаналізували, де вони ще можуть потенційно бути, скільки дітей проживає на тій чи тій території, які потреби в автобусах, гаджетах тощо. На основі цієї інформації та інших даних моделюється мережа шкіл, де є найбільша необхідність будувати підземні школи чи бомбосховища», — додав Михайло Федоров.
Школа офлайн стосується всієї мережі шкіл. І там, де неможливо повернутися до безпечного очного навчання, створюватимуть умови для якісної та ефективної дистанційної освіти.
Детальніше про Школу офлайн — у включенні в ефірі телеканалу «Рада».