• In English
 • Щоб отримати велике держзамовлення, необхідно мати 50% українських деталей, - Ігор Петрашко

  Мінекономіки підготувало пілотний проект із локалізації виробництва в секторі машинобудування, який на стадії обговорення і консультації з підприємцями і міжнародними партнерами. Урядовий комітет його підтримав.

  Про це зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в ексклюзивному інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

  «Через втрату тимчасово окупованої території Україна не може виробляти локомотиви, але може виготовляти 50% запчастин. Хочете велике держзамовлення - будь ласка, 50% українських деталей. Ви ж берете ці компоненти в Німеччині, Франції? Беріть 50% наших підрядників», - пояснює Міністр суть пілотного проекту.

  Міністр підтвердив, що даний проект нічиїх прав не порушує. Також він наголосив, що підтвердження локалізації буде прозоро і в автоматичному режимі. Планується використати подібний механізм з програми по компенсації частини вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва, яка є успішною.

  «Має бути і буде проста процедура з простою кількістю документів. По суті, заявний принцип. Звертаються в якийсь орган чи в Міністерство економіки. Перевіряються певні речі, прозорий реєстр з компаніями вивішується, що вони відповідають критеріям. Тоді компанія, яка має локалізацію (іноземна чи українська - не має ніякого значення) отримує можливість цього нецінового, як ми називаємо, критерію», - повідомив очільник відомства.

  Міністр додав, що парламентський комітет з економічного розвитку запропонував законопроект з більш глибокою локалізацією, який ми також наразі обговорюється.