• In English
 • Що впливає на час очікування в електронній черзі для вантажівок, - Сергій Деркач роз'яснює

  Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач надає роз'яснення стосовно очікування в електронній черзі для вантажівок.
  Що впливає на час очікування в електронній черзі для вантажівок?
  Ритмічність роботи митних та прикордонних служб обох країн
  Простими словами: якщо кожного дня через конкретний пункт пропуску буде проїжджати приблизно однакова кількість вантажівок, то і єЧерга буде пропонувати водію максимально точний час заїзду.
  Якщо ж сьогодні пункт пропуску перетнули 600 вантажівок, а завтра 400, то алгоритм буде збільшувати час очікування на третину. На великих пунктах пропуску це може бути плюс декілька днів. Особливо це відчувається під час сезонного зростання кількості перевезень – восени. Наразі в “онлайні” чекають понад 22 тисячі вантажівок.
  Порушення звичної роботи пункту пропуску
  До прикладу, наразі на найбільшому вантажному пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” польська сторона розпочала ремонт вагового комплексу, тож наразі замість двох працює один комплекс. Через це зменшується кількість вантажівок, що перетинають кордон за добу.
  Окрім цього, впливають на роботу кордону і російські обстріли. До прикладу, після атаки на поромний пункт пропуску “Орлівка – Ісакча” його роботу було тимчасово призупинено. Тож наразі перевізники обирають інші найближчі пункти. З цих причин зростає черга на пункті “Рені – Джурджулешти” та “Старокозаче – Тудора”.
  Аномальна кількість реєстрацій порожніх вантажівок і скасувань черги
  Зараз ми фіксуємо аномальну кількість порожніх вантажівок, зареєстрованих в системі, та тих, хто скасовує свою чергу. Лише з початку жовтня чергу було скасовано понад 8 тисяч разів, близько 6,5 тисяч – скасували її самостійно.
  Це також питання доброчесності перевізників, які здебільшого хочуть “хакнути” систему та заїхати на пункт пропуску начебто порожнім, і вже там замитнитись. У нас є випадки, коли перевізник ставить 400 вантажівок в чергу за кілька тижнів, але не реєструє жодної завантаженої. Тобто фактично перевізники “забивають” чергу, збільшують таким чином час очікування для тих, хто дійсно планує їхати. Ми всіх бачимо, фіксуємо зловживання системою і вже працюємо над відповідними заходами.
  Головне запитання – що робити перевізникам наразі?
  Звичайно, ми розуміємо, що чекати 10-12 днів вдома з товаром це абсолютно не про бізнес та нормальну роботу. Вже ініціювали низку зустрічей з відповідними службами для стабільної роботи кордону. Окремо працюємо із перевізниками, які спеціально збільшують чергу. Впродовж тижня плануємо зменшити термін очікування на перетин кордону.