• In English
 • Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків, - Володимир Бондар
  Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 05 травня 2018 року о 12:30

  Перебуваючи з робочою поїздкою на Волині, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар взяв участь у нараді щодо питань стратегії розвитку Шацького національного природного парку, підготовки до відпочинкового сезону та співпраці підприємців для розвитку район.

  «Раніше дуже мало уваги приділялося розвиткові Шацького національного природного парку. І стан справ бажав бути кращим. Коли я почав працювати у Державному агентстві лісових ресурсів, то відвідав разом з керівництвом району Шацький національний парк. Ми проїхалися рекреаційними пунктами парку. Їх рівень зовсім не відповідає сучасним баченням. Такий стан не задовольняє не лише керівництво Агентства, а й всіх, хто відвідує нацпарк», - наголосив Володимир Бондар.

  Він підкреслив, що до розвитку Шацького нацпарку потрібно підходити з державницької точки зору.

  «Однак, для того, щоб вивести розвиток інфраструктури парку та надання туристичних послуг на належний рівень, необхідні значні кошти. Шацький нацпарк і Держлісагентство не мають таких фінансових засобів. Тому, без допомоги бізнесу, звичайно, не обійтися», - зазначив він.

  За словами заступника Голови Держлісагентства, він поставив завдання, щоб Шацький НПП розробив комплекс проектів та заходів, які б можна було презентувати представникам бізнесу для реалізації належного відпочинку відвідувачів парку.

  «Наголошую, це не передбачає передання ділянок нацпарку у приватну власність бізнесу. Жодного метру землі Шацького національного природного парку відчужено не буде», - сказав Володимир Бондар.

  Проте, як зазначив заступник Голови відомства, нацпарк має місця для рекреації. І ці місця для відпочинку мають бути організовані на належному рівні. Має діяти принцип державно-приватного партнерства, коли нацпарк, громада, місцева влада і бізнес зацікавлені у розвитку туризму.

  «Керівництво Шацького нацпарку повинно розуміти ці завдання та виконувати їх задля того, щоб громадяни мали змогу безпечно та якісно відпочивати. А також запропонувати довгострокові проекти для бізнесу. Бізнес, у свою чергу, має розуміти, що все відбуватиметься виключно на умовах нацпарку. Має бути баланс інтересів між державним нацпарком, громадою, владою і бізнесом», - наголосив Володимир Бондар.

  Він також зазначив, що робота з розвиту рекреації та туризму не легка, і вимагає значного періоду часу.

  «Дуже добре, що розуміння такої необхідності є. Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків. І тому ми зібралися на Волині, у Шацькому нацпарку, щоб почути і обговорити різні думки та пропозиції», - звернувся до учасників наради Володимир Бондар.

  У нараді взяли участь голова Шацької РДА Василь Голядинець, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, директор Шацького НПП Марія Христецька, представники громади та приватного бізнесу.