• In English
 • Сергій Марченко зустрівся з депутатами німецького Бундестагу
  Міністерство фінансів України, опубліковано 23 серпня 2023 року о 15:16

  Сьогодні, 23 серпня, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Депутатом німецького Бундестагу від Соціал-демократичної партії Андреасом Шварцом та Депутатом Бундестагу від партії Зелені/Союз 90 Себастіаном Шефером.

  Сторони обговорили поточний стан фінансової системи України, спільні зусилля з відновлення України та санкційний тиск на росію.

  “Підтримка та солідарність з боку Німеччини з перших днів повномасштабної війни відіграли важливу роль у збереженні стабільності в Україні. Як Міністр фінансів я особливо вдячний за пряму бюджетну підтримку, яка сягнула 1,55 млрд євро від 24 лютого 2022 року. Це дозволило зменшити навантаження на держбюджет України та продовжити своєчасно і у повному обсязі фінансувати пріоритетні видатки бюджету”, — зазначив Сергій Марченко.

  Щодо стану економіки, Міністр фінансів зазначив, що поточна ситуація є контрольованою. Уряд України здійснює комплекс заходів для збільшення внутрішніх надходжень як за рахунок збільшення податкових надходжень, так і запозичень на внутрішньому ринку. У свою чергу міжнародні партнери запевнили у підтримці фінансування дефіциту держбюджету поточного року у 42,4 млрд доларів США.

  Сторони також обговорили бюджетні потреби Мінфіну України на 2024 рік. Військові видатки плануються на рівні 2023 року і, відповідно, дефіцит бюджету прогнозується не менший, ніж цього року. З огляду на це, є значна потреба у прогнозованій та ритмічній фінансовій підтримці на наступний рік на рівні не меншому, ніж поточного року.

  У контексті відновлення, Сергій Марченко та Депутати Бундестагу наголосили на важливості співпраці України та Німеччини, зокрема у залученні німецького бізнесу у відбудову України.

  Міністр фінансів також зауважив, що пріоритетом відновлення є створення умов для повернення українців додому, що також сприятиме пришвидшенню економічного відновлення.

  Обговорюючи ефективність санкцій проти рф, Сергій Марченко зазначив, що економіка агресора не відчуває тиску, на який заслуговує. Зокрема, через нові шляхи обходу санкцій та допомогу третіх країн. Країни G7 мають вжити всіх необхідних заходів для максимізації ефективності обмежень та контролю за їх дотриманням.