• In English
 • Сергій Марченко: Україна потребує 6,5 млрд доларів США, аби повністю забезпечити потреби на відновлення цьогоріч
  Міністерство фінансів України, опубліковано 26 травня 2023 року о 11:35

  Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у панельних дискусіях під час зборів групи країн-членів МВФ та Світового банку в Чорногорії. В ході дискусій обговорювався стан економіки в країнах, які приймають мігрантів та біженців.

  “Внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну мільйони українців знайшли прихисток в європейських країнах і ми вдячні урядам цих держав за надану допомогу та захист. В багатьох країнах вимушені українські мігранти отримали доступ до соціальної допомоги, медичних послуг, освіти та працевлаштування нарівні з громадянами приймаючих країн”, - зазначив Сергій Марченко.

  Під час заходу Міністр фінансів України наголосив на пріоритетному завданні Уряду України, а саме - створення стимулів для повернення громадян додому. У цьому контексті важливим є відновлення країни.

  “Уряд України передбачив у державному бюджеті на 2023 рік частину коштів на першочергове відновлення у розмірі 3,3 млрд доларів США. Наші міжнародні партнери надали гарантії на близько 4,3 млрд доларів США. Водночас, незабезпечені першочергові потреби у відновленні цьогоріч становлять близько 6,5 млрд доларів США. Отже, вчасне залучення цих коштів має вирішальне значення для створення належних умов проживання людей, повернення мігрантів та сприяння економічному зростанню України”, - зазначив Міністр фінансів.