• In English
 • Сергій Марченко: Світову фінансову систему можна захистити лише застосувавши жорсткі заходи проти росії
  Міністерство фінансів України, опубліковано 18 січня 2024 року о 11:43

  17 січня Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив ключовим спікером на Форумі "Глобальні ризики, причиною яких є росія: Форум з фінансових злочинів та комплаєнсу”, що відбувся у форматі онлайн, за організації юридичної компанії AVELLUM.

  Під час свого виступу Міністр фінансів розповів про зростаючі глобальні ризики для міжнародної фінансової системи, які провокує рф.

  росія активізувала торгівлю зброєю та комерційні зв'язки з країнами, внесеними до чорного списку FATF – Іраном та Північною Кореєю, а також співпрацює з терористичними та підсанкційними організаціями, включаючи ПВК “Вагнер”, Талібан, Хезболлу, Хамас і режим Асада. Нещодавно Путін публічно визнав, що росія повністю фінансувала ПВК "Вагнер" з федерального бюджету.

  Корупція, збільшення непрозорості та приховування публічної інформації за межами росії є додатковими ризиками для тих, хто прямо чи опосередковано веде з нею справи.

  Сергій Марченко наголосив, що росія продовжує створювати численні незаконні схеми для обходу санкцій, використовуючи підставні компанії, підконтрольних ФСБ посередників та треті країни: “Їх пріоритетом на даний момент є товари і технології подвійного призначення, оскільки військово-промисловий комплекс росії повністю залежить від західних технологій. Таким чином, будь-які деталі, які можуть бути переобладнані для військового використання, мають високий потенціал опинитися в росії, якщо не буде впроваджено належного контролю за дотриманням санкцій”.

  “Занадто довго росія руйнувала міжнародну систему зсередини. Заснований на сталих принципах міжнародний порядок може існувати лише коли всі винні будуть притягнуті до відповідальності. Ми маємо потужні механізми для забезпечення дотримання цих принципів. Настав час застосувати їх у повній мірі, щоб захистити світову фінансову систему та міжнародний бізнес від зростаючих ризиків з боку росії”, - зазначив Сергій Марченко.

  Також Міністр зазначив, що міжнародні компанії, зі свого боку, повинні усвідомити серйозність ризиків, які створює росія, запровадивши ефективні механізми для їх аналізу, щоб захистити себе і залишитися на правильному боці історії.