Залучення бюджетної підтримки на 2025 рік, зокрема, реалізація механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), впровадження реформ для сталого зростання економіки України та євроінтеграції, активна робота у межах Української платформи донорів — головні напрями, які потребують ефективної співпраці з міжнародними партнерами для посилення фінансово-економічної стійкості України.
Це було озвучено Міністром фінансів України Сергієм Марченко під час засідання фінансового блоку G7 у США на Щорічних зборах МВФ та Світового банку.
У заході взяли участь міністри фінансів та голови центробанків країн-членів G7, керівництво МВФ, Світового банку та Європейської Комісії.
Міністр фінансів подякував присутнім міжнародним партнерам за значні зусилля з підтримки України, а також наголосив на важливості її продовження.
Сергій Марченко відзначив історичне рішення країн G7 та ЄС щодо започаткування механізму ERA обсягом 50 млрд США.
“Ще півроку тому у Вашингтоні на Весняних зборах ми обговорювали теоретичну можливість використання активів рф на користь України. Сьогодні ми маємо конкретні рішення та запевнення. Агресор має понести відповідальність за збитки України. Кошти ERA дозволять нам профінансувати пріоритетні потреби бюджету починаючи вже з початку 2025 року,” – зазначив Міністр фінансів.
За підсумками засідання країни G7 опублікували спільну заяву, у якій зазначили, що досягли консенсусу щодо надання Україні кредитів у розмірі близько 50 млрд доларів США в рамках ERA. Кредити будуть обслуговуватися та погашатися за рахунок майбутніх надходжень від заморожених російських активів. Виплата коштів має розпочатися до кінця року.
Незважаючи на виклики війну, Уряд продовжує впроваджувати структурні реформи за підтримки міжнародних партнерів, які сприяють довгостроковому зростанню України на шляху до інтеграції в ЄС. Сергій Марченко сказав, що свідченням цього є успішний пʼятий перегляд програми МВФ. Україна вперше дійшла до цього етапу за історію співпраці з Фондом: “Ми вже готуємось до шостого перегляду, який відбудеться в грудні цього року. Маємо всі підстави вважати, що ми також пройдемо його успішно”.
Водночас Україна демонструє ефективне виконання індикаторів Плану України для інструменту ЄС Ukraine Facility.
Відновлення є третім важливим напрямом співпраці. Було зазначено, що залучення іноземного приватного капіталу є ключовим для економічного зростання України.