• In English
 • Сергій Марченко: Недостатня міжнародна фінансова допомога у 2024 призведе до негативних економічних наслідків не тільки для України, а й для всієї Європи
  Міністерство фінансів України, опубліковано 06 листопада 2023 року о 13:16

  Міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю для одного з видань розповів про міжнародну підтримку, а також її роль в збереженні макроекономічної стабільності в Україні та всій Європі. 

  “Збереження фінансової допомоги від країн ЄС та інших партнерів у наступному році є життєво важливим. Якщо ми не матимемо достатньо ресурсів для фінансування дефіциту держбюджету, це призведе до негативних економічних наслідків не тільки для України, а й для всієї Європи. Така ситуація може спричинити підвищення цін на продукти харчування та енергоносії, збільшити рівень бідність і, ймовірно, кількість українців, які тимчасово переїдуть до країн ЄС також зросте”, — зазначив Міністр фінансів.

  Сергій Марченко наголосив, що внутрішні доходи держбюджету у повному обсязі спрямовуються на військову кампанію, водночас кошти міжнародних донорів фінансують найбільш нагальні соціальні та гуманітарні бюджетні потреби. 

  "Ми готові до дискусій з партнерами для пошуку практичних рішень, щоб пришвидшити надання фінансової допомоги. Ми віддані впровадженню необхідних структурних реформ, які вже визначено у співпраці з ЄС, США та МВФ, проте ми також відкриті до нових обговорень. Ми не можемо допустити затримку у допомозі”, — зазначив Сергій Марченко. 

  Станом на зараз вже є запевнення від деяких партнерів щодо продовження фінансової допомоги у 2024 році, а саме від Японії та Великобританії, проте незабезпечені бюджетні потреби залишаються на високому рівні.