• In English
 • Сергій Крук: Завдяки партнерам ми не тільки рятуємо людей, а й робимо це, не ризикуючи власним життям
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 20 квітня 2023 року о 17:03

  «З перших днів повномасштабного вторгнення наші спеціалісти зіштовхнулися з жорстокістю ворога, який використовує заборонені боєприпаси, мінує усе на своєму шляху та полював на наших піротехніків. На сьогодні Україна увійшла до списку найзамінованіших країн світу: 30% її території залишається потенційно небезпечною», - про це Голова ДСНС Сергій Крук заявив під час панелі «Гуманітарне розмінування та мінна безпека» в рамках Міжнародного саміту міст та регіонів.

  Так, річні обсяги робіт з розмінування зросли майже в десять разів. На жаль, втрати серед піротехніків також зросли. Лише за один рік війна забрала 13 наших героїв-піротехніків, а ще 61 отримав поранення під час розмінування забруднених окупантами територій.

  «Нові виклики війни вимагають нових рішень, у тому числі у питанні безпеки наших фахівців. Один день війни - це 30 днів розмінування. В ДСНС розпочато процес укомплектування машинами механізованого розмінування. Дистанційне керування машиною дозволить убезпечити наших людей та зберегти їм життя. Про це більш детально вже розповіли інші спікери. Історію створюють прості люди, яким природньо властива сміливість рятувати життя. Наші піротехніки - це герої без зброї, які кожного дня ризикують своїм життям заради безпеки інших», - додав Голова Служби.

  Він наголосив на необхідності укомплектування піротехніків вибухозахисними костюмами високого класу захисту: «Ці костюми необхідні в тих випадках, коли машини механізованого розмінування використати нема можливості. Тому наші піротехнічні розрахунки потребують нового вибухозахисного спорядження, броньованих машин. Життя наших хлопців безцінне, однак бронезахист має свою ціну».

  «Від імені всієї Державної служби хочу подякувати нашим європейським партнерам за надану допомогу для українських піротехніків. Це і машини розмінування, які нам надав Фонд Говарда Баффета та United24, це і метадетектори, бронезахист, броньовані автомобілі які надали для ДСНС уряди країн партнерів, хто простягнув руку допомоги у скрутний час. Завдяки вам, ми не тільки рятуємо людей, а й робимо це, не ризикуючи власним», - сказав Сергій Крук.