• In English
  • Сергій Дейнеко: Нове обличчя керівного складу – це інвестиція в безпеку і майбутнє України
    Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 11 грудня 2024 року о 18:06

    У Києві пройшов черговий конкурсний відбір проекту «Нове обличчя керівного складу», започаткований у вересні 2019 року за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

    «Нове обличчя керівного складу» – це всебічне вивчення й визначення актуального рівня підготовки офіцерів керівної ланки органів Держприкордонслужби та прозорий відбір найбільш підготовлених фахівців до зарахування у кадровий резерв для призначення на керівні посади в органах охорони державного кордону. Алгоритм конкурсу встановлює чіткі правила, які запобігають фальсифікації результатів та не дозволяють потрапити до списку кандидатам з недостатнім рівнем підготовки, низькими морально-діловими та лідерськими якостями, наявністю застережень щодо доброчесності.

    «Нове обличчя керівного складу» – це інвестиція в безпеку і майбутнє України. Це тривалий процес, який потребує постійної підтримки та розвитку. Однак, вже зараз можна стверджувати, що він приносить позитивні результати та сприяє зміцненню безпеки держави. Нам вдалося сформувати систему неупередженості, підтримки, розуміння та небайдужості. І як результат – сьогодні прикордонними загонами керують кращі і найбільш достойні офіцери», – зазначив Голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

    Загалом за результатами попередніх 18 відборів, в яких взяли участь 328 учасників, вже призначено на керівні посади – 91 офіцера.

    Цьогорічний відбір у рамках проекту «Нове обличчя керівного складу», за підсумками шести етапів конкурсу, визначив 37 переможців. Усі фіналісти, а це люди з практичним, бойовим досвідом служби і відповідними знаннями, вольовими і лідерськими якостями, пройшли прискіпливий відбір за методикою оцінювання, перевірено їх професійні якості, фізичну, психологічну готовність та особисту мотивацію. І якщо на початку запровадження проекту проводилися відбори лише на посади двох категорій керівників: начальників прикордонних загонів та їх перших заступників, то особливістю цього року є участь кандидатів на всі посади заступників начальників прикордонних загонів: з оперативно-розшукової діяльності, роботи з персоналом, технічного та тилового забезпечення.

    «Перемога у конкурсі – це можливість реалізувати свій потенціал досвідченим, амбітним та цілеспрямованим офіцерам, яких так потребує зараз наша Батьківщина! «НОКС» – це свідчення того, що Державна прикордонна служба України рухається вперед, оновлюється та зміцнюється», – зауважив один із колишніх учасників і переможець конкурсного відбору, а нині начальник Бердянського прикордонного загону Олександр Мандзюк.

    «Кожен прикордонник – справжній герой і фахівець високого рівня, який зі зброєю в руках захищає Україну та охороняє державний кордон. Наш обов’язок створити персоналу такі умови, які б забезпечили розвиток, гідне проходження служби та впевненість у майбутньому. Це наша амбітна ініціатива, спрямована на оновлення та модернізацію керівного складу прикордонних загонів», –наголосив перший заступник Голови Держприкордонслужби Володимир Нікіфоренко.

    «Попри воєнний стан, попри те, що Державна прикордонна служба залишається дієвою складовою Сил оборони, ви не відходите від намічених євроінтеграційних прав на оновлення Держприкордонслужби, на чесний справедливий доступ до керівних посад, на підтримку тих офіцерів, які прагнуть до саморозвитку в лавах ДПСУ», – наголосив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

    Привітав переможців відбору і заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв. Він зазначив, що ДПСУ перша з усіх правоохоронних структур, яка впровадила нові маркери, нові критерії з відбору, вивчення кандидатів на посади керівників органів охорони державного кордону та їх заступників. Цими критеріями нової кадрової політики стали – відкритість, прозорість, доброчесність, професіоналізм та компетентність. І запровадження таких конкурсних процедур й дотримання принципів доброчесності під час призначення на керівні посади в правоохоронні органи є одним із ключових вимог, які стоять перед нами на шляху до інтеграції в Європейський Союз.

    Народний депутат України Павло Сушко, який був присутній на заході, зауважив, що у такий важкий період прикордонники, які першими зустріли ворога у 2014 та у 2022 роках, не тільки обороняють країну, а є справжніми правоохоронцями і мають конкретний результат. «Сьогодні прикордонники – це взірець, щоб брати усім приклад» – зазначив він.

    «Цей конкурс вже став системою, яка формує принцип справедливості, адже головне для кожного офіцера, щоб була справедливість, а під час війни – це найважливіше. Ви ті обличчя, які є першими як на передовій, так і в тилу, коли зустрічаєте гостей, які прибувають до нашої держави. Ви – еліта, яка охороняє нашу державу, принципи національної безпеки і оборони держави», – наголосив заступник секретаря РНБО Сергій Демидюк.

    Варто зазначити, що, окрім міжнародних спостерігачів, відбір проходив за участю незалежних експертів, серед яких – виконавча директорка Громадської організації «Європа без бар'єрів» Ірина Сушко. Вона подякувала Державній прикордонній службі за те, що відбір керівного складу продовжився навіть під час війни, саме в час, коли сама Служба несе подвійне навантаження – збройного захисту кордонів України і при цьому впроваджує всі вимоги та рекомендації, які передбачені європейською інтеграцією. «Відбір «НОКС» – ознака інституційної зрілості ДПСУ, яка вирізняє службу серед багатьох інших», – сказала вона.

    Слід зазначити, що проект має всі засади для подальшого розвитку. Зокрема, на перспективу вбачається: додатковий вишкіл відбіркових комісій, насичення експертного середовища міжнародними експертами та представниками громадськості, поширення конкурсу для призначення на інші посади, а саме керівників підрозділів охорони кордону. Крім того, вже розпочато роботу з впровадженням окремих елементів штучного інтелекту для забезпечення неупередженості та більш прозорої оцінки кандидатів.