• In English
 • Сергій Яровий: До кінця серпня в Україні триватиме спецоперація «Мігрант»
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 24 липня 2018 року о 12:49

  Перший заступник Міністра внутрішніх справ заявив, що з 26 липня по 31 серпня 2018 року триватимуть цільові профілактичні заходи з нагляду та контролю за виконанням законодавства у міграційній сфері під назвою «Мігрант».

  До їх проведення залучаються Державна прикордонна служба, Національна поліція та Державна міграційна служба. Перед ними стоїть ряд завдань: оздоровлення оперативної обстановки на території обслуговування шляхом припинення адміністративних та кримінальних правопорушень, вчинених іноземцями, тісна співпраця всіх органів системи МВС, підвищення інтенсивності патрулювання основних маршрутів, які ведуть до державного кордону, перевірки місць можливого проживання (перебування) іноземців тощо.

  «З початку 2017 року по теперішній час задокументовано майже 3,5 тис. кримінальних правопорушень, вчинених іноземцями, а саме громадянами Росії – 1034, Грузії – 1024, Азербайджану – 659, Молдови – 443. З метою попередження злочинів на території України пройде спецоперація «Мігрант», - заявив Сергій Яровий.

  Він наголосив, що починаючи з кінця 2017 року і упродовж І півріччя 2018 року відмічається значне зростання незаконних переміщень мігрантів, їх непропуску через державний кордон та затримань.

  «Державна прикордонна служба – зростання на 22%. Затримано 1 432 нелегалів, у тому числі 417 осіб – за незаконне перетинання державного кордону. Державна міграційна служба – зростання на 46%. Затримано 4 806 нелегальних мігрантів проти 3 293 – за аналогічний період 2017 року. Збільшується й кількість нелегальних мігрантів, затриманих у складі груп. З початку року затримано 472 мігранти у складі 102 груп (Луганська область – 1, Харківська – 9, Сумська – 7, Чернігівська – 2, Волинська – 2, Львівська – 39, Закарпатська – 34, Чернівецька – 2, Одеська – 6, м. Київ - 1)», - сказав Сергій Яровий.

  Перший заступник Голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В`ячеслав Аброськін наголосив, що завданням поліцейських є виявлення кримінальних елементів, які проникли на територію нашої держави з метою вчинення протиправних дій.

  «Робимо акцент на документуванні злочинної діяльності саме «кримінальних авторитетів», так званих «злодіїв у законі», які мають намір впливати на криміногенну обстановку в країні», – повідомив він.

  Заступник начальника департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Ігор Малахов зазначив, що за оперативними даними Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, після чемпіонату світу з футболу в Росії залишилось кілька тисяч «вболівальників» із країн міграційного ризику. Ці іноземці прибули з метою незаконного потрапляння через Україну до Євросоюзу.

  «Найближчим часом очікується переправлення великих груп нелегалів в Україну з Росії на ділянці кордону Луганської, Харківської, Сумської та Чернігівської областей. Після потрапляння до нашої держави триватиме транзит нелегалів до її західних кордонів. Лише за останні два тижні затримано 17 груп нелегальних мігрантів, до складу яких входило 75 іноземців», - наголосив Ігор Малахов.

  Нагадаємо, з 5 лютого по 30 квітня 2018 року тривали аналогічні заходи. В результаті яких припинено 686 кримінальних та 19,1 тис. адмінправопорушень; виконано12,1 тис. доручень уповноважених державних органів; затримано 579 нелегальних мігрантів; відмовлено у в’їзді 971 потенційному нелегалу.