• In English
 • Сергій Шкарлет: МОН спільно з народними депутатами України розпочало роботу над підготовкою нового законопроекту про професійну освіту
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 16 лютого 2021 року о 16:38

  Законопроект щодо професійної (професійно-технічної) освіти має бути спрямований винятково на розвиток та належне функціонування закладів профтехосвіти й враховувати цінність інших сфер освіти. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Він розповів, що наразі у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про професійну (професійно-технічну) освіту. Кожен з них має як переваги, так і недоліки. Водночас обидва документи не враховують усіх потреб сучасної системи професійної освіти.

  «Тому МОН спільно з народними депутатами-членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій розпочало роботу над підготовкою нового законопроекту про професійну освіту. Він врахує положення, закладені в попередніх двох законопроектах, та доповнить їх. Також МОН долучає до напрацювання проекту Закону компетентних фахівців. Законопроект ґрунтуватиметься на європейських стандартах у цій сфері та практиці українських стейкхолдерів», – зазначив Міністр.

  За його словами, для створення ефективної системи закладів професійної освіти буде запропоновано нову модель управління та фінансування з регіонального рівня. Необхідно також передбачити оновлення навчальної та соціальної інфраструктури закладів професійної освіти із залученням інвестицій.

  Окрім того, Сергій Шкарлет звернув увагу на те, що система професійно-технічної освіти потребує кардинального вдосконалення. Україні бракує кваліфікованих робочих кадрів. Криза професійної освіти зумовлена певними глобальними чинниками, зокрема демографічним спадом, який спостерігається як в Україні, так і у світі. Тому постала потреба в модернізації профосвіти для сталого розвитку суспільства.

  «Минулого року за участю Президента України було представлено план заходів із розвитку професійної освіти в Україні. Потім разом із фахівцями напрацьовано Стратегію розвитку професійно-технічної освіти. Сьогодні основні тренди в бізнесі – це запровадження раціональних моделей споживання і виробництва, перехід на цифрову економіку, забезпечення можливостей для навчання людини впродовж життя. Наша Стратегія є відповіддю на цей запит. Наразі вона опрацьовується для ухвалення Урядом. Ці кроки важливі, проте, їх замало. Потрібно закріпити зміни на законодавчому рівні», – наголосив Міністр освіти і науки України.

  Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що важливим напрямом на сьогодні є професійно-технічна освіта.