• In English
 • Сергій Шкарлет: Ми цілісно модернізуємо професійну освіту
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 березня 2021 року о 16:53

  Чинний Закон України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» був ухвалений у 1998 році і не враховує сучасних потреб сфери. Тому МОН має намір якнайшвидше напрацювати зі стейкхолдерами законопроект, який врахує всі потреби сфери. Про це розповів Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет сьогодні, 26 березня 2021 року, під час онлайн-брифінгу щодо 100 днів роботи на посаді.

  «Спільно з депутатами Комітету з питань освіти, науки та інновацій ми розпочали роботу над новим законопроектом "Про професійну освіту". На нього галузь чекає вже багато років», – зазначив Сергій Шкарлет.

  Він також розповів, що в серпні 2020 року за участю Президента України було представлено план заходів з розвитку професійної освіти в Україні. Документ передбачає 4 ключові напрями для оновлення галузі:

  • створення ефективної системи управління та фінансування;
  • забезпечення відповідності змісту та якості професійної освіти потребам ринку праці;
  • розвиток партнерства у сфері профосвіти;
  • популяризацію профосвіти.

  Згодом Міністерство освіти і науки напрацювало відповідну Стратегію розвитку професійно-технічної освіти.

  Окрім того, як повідомив Міністр Сергій Шкарлет, команда МОН зосереджена на таких напрямах роботи, як розвиток державно-приватного та соціального партнерства на засадах співфінансування і спільного управління закладами професійної (професійно-технічної) освіти разом із представниками бізнесу.

  Наприклад, вже зараз Міністерство працює над методичними рекомендаціями, за якими в кожному регіоні проводитимуть вдосконалення мережі профосвіти. Отримавши їх, місцева влада зможе об'єктивно оцінити стан мережі у своїй області та спрямувати ресурси на ті заклади, які цього найбільше потребують. Водночас МОН разом з фахівцями Міжнародної організації праці готує структуру та зміст кількох онлайн-курсів, які мають покращити викладання практичного та теоретичного матеріалу за найбільш популярними робітничими професіями.

  Нагадаємо, в Україні з'явиться нова інформаційна система управління професійною освітою – затверджено відповідну концепцію.