• In English
  • Сергій Савчук: Україна має унікальні можливості для реалізації проектів «чистої» енергетики в співпраці з IRENA

    12 січня у м. Абу-Дабі (ОАЕ), де проходить 8-ма сесія Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA, відбулася зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з Генеральним директором цієї організації Аднаном Аміном.

     26 грудня 2017 р. Президент України Петро Порошенко підписав розроблений Держенергоефективності Закон України від 05.12.2017 р. № 2222-VIII «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62668).

    Відтепер Україна стає частиною світового ринку відновлюваної енергетики.

    Для країни це в першу чергу покращення інвестиційного іміджу держави, широкі можливості залучення передових практик та технологій, а також пільгових кредитів Абудабійського фонду розвитку (https://www.adfd.ae) на «зелені» проекти.

    Ці та інші питання обговорено під час зустрічі.

    «Приєднання України до IRENA надає додаткові гарантії потенційним іноземним інвесторам щодо інвестицій у відновлювану енергетику України» - наголосив в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський.

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив потенціал «зеленої» енергетики в Україні, переконавши Генерального директора IRENA в ефективній роботі Уряду України щодо розбудови цієї сфери.

    Сергій Савчук запевнив, що Україна має унікальні можливості співпраці з розвинутими державами-членами IRENA, особливо щодо розробки механізмів фінансування підготовки та реалізації якісних рентабельних проектів «чистої» енергетики.

    Також Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков представив величезний потенціал залучення інвестицій у вітроенергетику України.

    За результатами зустрічі сторони домовилися опрацювати такі питання:

    -       потенційні шляхи співпраці України із міжнародними фінансовими установами та організаціями у відновлюваній енергетиці;

    -       можливості створення спільних механізмів фінансування розробки та впровадження «зелених» проектів;

    -       умови кредитування Абудабійським фондом розвитку (https://www.adfd.ae) проектів «чистої» енергетики;

    -  залучення експертів та керівництва IRENA до участі у форумах із відновлюваної енергетики в Україні.

    Довідково 

    Участь української делегації у заході відбулася за підтримки Проекту UNIDO UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» (http://www.ukriee.org.ua) та Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» ( http://bioenergy.in.ua/uk/).