• In English
 • Сергій Савчук: Шляхи створення конкурентного ринку біопалива розглянули з представниками Української енергетичної біржі

  Проекти із заміщення газу стають все більш затребуваними в Україні. Введення нових потужностей на біомасі потребує створення конкурентного та прозорого ринку твердого біопалива.

  «Тому спільно з Біоенергетичною асоціацією України (БАУ), Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та експертами ми розробили законопроект, який передбачає впровадження електронної системи торгівлі біопаливом», - розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на зустрічі з керівництвом Української енергетичної біржі, Біоенергетичної асоціації України та Проекту USAID.

  Як показує досвід Литви та інших країн, біопаливна біржа – ефективний інструмент для організації торгівлі сировиною. Наприклад, з моменту запуску у 2012 р. литовської Baltpool збільшилася кількість постачальників біопалива, а вартість біомаси знизилася до 40% у 2015 р. порівняно з 2012 роком.

  Досвідом роботи на вітчизняному ринку енергоресурсів поділилися представники Української енергетичної біржі. Розповідаючи про особливості роботи біржі та плани щодо розвитку торгівлі біопаливом, вони запевнили, що біржа дійсно сприяє:

  - встановленню справедливої ринкової ціни на енергоресурси на основі реального балансу попиту та пропозиції;

  - формуванню конкурентного середовища на ринку;

  - активізації ринку та укладенню великої кількості угод за короткий проміжок часу;

  - залученню інвесторів до українського ринку.

  Загалом учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності тісної роботи з експертами та гравцями ринку над законопроектом і підзаконними актами для швидкого та якісного запуску електронної системи торгівлі біопаливом.