• In English
 • Сергій Савчук: Разом із партнерами напрацювали ключові положення нової системи «зелених» аукціонів

  Держенергоефективності як один з координаторів роботи над створенням системи аукціонів в Україні провело спільну нараду із бізнесом та експертами у Комітеті ВРУ ПЕК для формування узгоджених рішень.

  Зокрема, учасники наради знайшли спільні точки дотику по найбільш дискусійних питаннях.

  Передбачається, що в аукціонах зможуть брати участь різні компанії незалежно від встановленої потужності об’єкта та джерела «чистої» енергії. Втім така участь буде обов’язковою лише для проектів:

  СЕС потужністю більше 10 МВт;

  ВЕС потужністю більше 20 МВт.

  Крім того, запропоновано розглянути можливість в подальшому поширити обов’язковість аукціонів на менш потужні об’єкти.

  Також сторони дійшли згоди запровадити систему аукціонів з 2020 р. і проводити торги не рідше, ніж 2 рази на рік.

  Основною перевагою законопроекту є термін державної підтримки – 20 років.

  Більшість учасників наради запропонували провести кілька пілотних аукціонів за різними типами генерації «чистої» енергії не лише в зоні відчуження, а й в інших регіонах.

  «Також незмінною є позиція щодо важливості досягнення цілей розвитку відновлюваної енергетики. Аукціони як нова система підтримки мають відбуватися таким чином, щоб забезпечити виконання завдань, взятих на себе Україною відповідно до Угоди з ЄС (Директиви ЄС) та інших документів», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Крім цього, пропонується встановлювати квоти за регіональним принципом із урахуванням технічних можливостей та ресурсів регіонів.

  Також присутні розглянули можливість оптимізувати «зелені» тарифи для біомаси та біогазу.

  Справа в тому, що сьогодні частка виробництва електроенергії з біогазу та біомаси становить лише 1,2% відносно інших видів відновлюваних джерел (СЕС, ВЕС, ГЕС), а в країнах ЄС ця частка - майже 18 %.

  Важливо, що виробництво енергії з біогазу та біомаси є більш прогнозованим, а також зазначені проекти можуть брати участь у балансуванні енергосистеми.

  За результатами наради готуються узгоджені позиції для подання Комітету ВРУ ПЕК.